2019 KY Fast Pitch Softball
KHSAA/Riherds.com Scoreboard
This Season's Sports:
or
or
Current Scores and Schedules
Friday, March 22, 2019
Metcalfe County 5 vs.Russellville
(at Various Sites)
3 4th Region
Campbellsville 14 vs.Caverna
(at Various Sites)
4 5th Region
(6 innings)
Bath County 8 vs. Paris 0 C.S.I. Lady Cat Invitational
(4 innings)
Lewis County 3 at Bath County 2 C.S.I. Lady Cat Invitational
(5 innings)
Nicholas County 7 vs.Montgomery County
(at Bath County)
4 C.S.I. Lady Cat Invitational
(4 innings)
Franklin-Simpson 6 vs.Lyon County
(at Buchanon Park)
5 Franklin-Simpson Lady Cat Classic
(5 innings)
Franklin-Simpson 3 vs.Trigg County
(at Buchanon Park)
0 Franklin-Simpson Lady Cat Classic
(6 innings)
Logan County 9 vs.Jeffersontown
(at Buchanon Park)
0 Franklin-Simpson Lady Cat Classic
(5 innings)
Logan County 11 vs.Trinity (Whitesville)
(at Buchanon Park)
4 Franklin-Simpson Lady Cat Classic
(5 innings)
South Warren 16 vs.Trigg County
(at Buchanon Park)
2 Franklin-Simpson Lady Cat Classic
(5 innings)
South Warren 11 vs.Lyon County
(at Buchanon Park)
0 Franklin-Simpson Lady Cat Classic
(4 innings)
Warren East 10 vs.Trinity (Whitesville)
(at Buchanon Park)
0 Franklin-Simpson Lady Cat Classic
(5 innings)
Warren East 16 vs.Jeffersontown
(at Buchanon Park)
0 Franklin-Simpson Lady Cat Classic
(5 innings)
North Laurel 13 vs.Lexington Catholic
(at George Rogers Clark)
0 George Rogers Clark Cardinal Round Robin
(4 innings)
Raceland 17 at George Rogers Clark 0 George Rogers Clark Cardinal Round Robin
(4 innings)
Rockcastle County 9 vs.Frederick Douglass
(at George Rogers Clark)
2 George Rogers Clark Cardinal Round Robin
(4 innings)
Garrard County 11 vs.Cooper
(at Western Hills)
0 Lady Wolverine Classic
(5 innings)
Owen County 7 vs.Henry Clay
(at Western Hills)
6 Lady Wolverine Classic
(4 innings)
Western Hills 5 vs. Fern Creek 0 Lady Wolverine Classic
(5 innings)
Bremen (Midlothian), IL 3 vs.West Jessamine
(at Transylvania University)
1 Lafayette Invitational
(5 innings)
DuPont Manual 3 vs.Madison Southern
(at Transylvania University)
1 Lafayette Invitational
Carbondale, IL 10 vs.Ballard Memorial
(at McCracken County)
0 McCracken County Early Bird Tournament
(5 innings)
Graves County 14 vs.Carlisle County
(at McCracken County)
2 McCracken County Early Bird Tournament
(5 innings)
Marshall County 3 vs.Daviess County
(at McCracken County)
1 McCracken County Early Bird Tournament
McCracken County 10 vs. Pinckneyville, IL 0 McCracken County Early Bird Tournament
(6 innings)
Assumption 18 vs.John Hardin
(at Meade County)
0 Meade County Mighty March Matchup
(3 innings)
Assumption 11 vs.Jeffersonville, IN
(at Meade County)
2 Meade County Mighty March Matchup
Christian Academy-Louisville 18 vs.Fairdale
(at Meade County)
8 Meade County Mighty March Matchup
(6 innings)
Male 16 vs.Jeffersonville, IN
(at Meade County)
0 Meade County Mighty March Matchup
(3 innings)
Male 13 vs.Muhlenberg County
(at Meade County)
3 Meade County Mighty March Matchup
(5 innings)
Meade County 20 vs. Presentation 2 Meade County Mighty March Matchup
(5 innings)
Meade County 15 vs. Christian Academy-Louisville 0 Meade County Mighty March Matchup
(3 innings)
Muhlenberg County 9 vs.Fairdale
(at Meade County)
8 Meade County Mighty March Matchup
Barren County 16 at Todd County Central 9
Bell County 7 vs. Barbourville 6
Boone County 9 vs. Scott 3
Bowling Green 18 at Monroe County 1 (5 innings)
Boyle County 15 at Mercy 3
Bracken County 20 at Menifee County 0 (3 innings)
Bryan Station 16 vs. Burgin 1 (4 innings)
Carroll County 8 at Newport Central Catholic 0
Casey County 11 vs. Frankfort 5
Central Hardin 8 vs. Anderson County 1
Christian Fellowship 17 vs. Fort Campbell 1 (4 innings)
Christian Fellowship 12 vs. Fort Campbell 2 (5 innings)
Edmonson County 21 at Clinton County 1 (3 innings)
Eminence 2 at Williamstown 1
Franklin County 12 at Mercer County 9 (10 innings)
Glasgow 20 vs. Somerset 9 (5 innings)
Hart County 21 at Adair County 5 (3 innings)
Henderson County 15 vs. Ohio County 0 (4 innings)
Hopkins County Central 2 vs. Webster County 1 (5 innings)
Jackson County 12 at Wayne County 7
Johnson Central 11 vs. Powell County 0 (5 innings)
LaRue County 9 at Danville 6
Livingston Central 5 at Paducah Tilghman 4
Lynn Camp 9 at Thomas Walker (Ewing), VA 2
Lynn Camp 11 at Thomas Walker (Ewing), VA 6
Madison Central 1 at Estill County 0
Madisonville-North Hopkins 10 vs. Apollo 1
Morgan County 10 vs. Elliott County 4
Murray 7 vs. Crittenden County 6
North Bullitt 19 at Nelson County 1 (5 innings)
North Oldham 6 at Shelby County 2
Paintsville 23 at East Ridge 10 (5 innings)
Pendleton County 12 at Dayton 3
Perry County Central 9 vs. Floyd Central 4
Phelps 9 at Jenkins 5
Pulaski County 6 vs. Tates Creek 5
Rowan County 16 at Mason County 3 (6 innings)
Russell 3 vs. Lawrence County 0
Russell County 10 at Lincoln County 3
Scott County 19 vs. Bourbon County 9 (6 innings)
Shelby Valley 11 vs. Knott County Central 1 (5 innings)
Simon Kenton 18 vs. South Oldham 17
Southern 16 vs. Central 6 (5 innings)
Southwestern 6 vs. South Laurel 5
Taylor County 14 at Washington County 9 (8 innings)
Trimble County 10 vs. Bardstown 0 (5 innings)
Villa Madonna 16 at St. Patrick 0 (4 innings)
Walton-Verona 14 at Ryle 4 (5 innings)
Webster County 15 at Hopkins County Central 0 (5 innings)
Wolfe County 16 vs. Lee County 1 (3 innings)
Union County - vs.Goreville, IL
(at McCracken County)
- 8:00 PM McCracken Early Bird
John Hardin - vs.Presentation
(at Meade County)
- 7:30 PM Meade County Mighty March Matchup
Greenwood - vs.Evansville Reitz (Evansville), IN
(at Murfreesboro, TN)
- 8:00 PM Southern Warrior Classic
Newport - at Bellevue - 5:15 PM
Leslie County - at Buckhorn - 6:00 PM
Hopkinsville - at Butler County - 6:00 PM
Saturday, March 23, 2019
Bethlehem - vs.Fort Knox
(at Various Sites)
- 5th Region
Cumberland County - at Barren County - 5:30 PM Battle of the Barrens
Grayson County - at Barren County - 10:00 AM Battle of the Barrens
Grayson County - vs.Glasgow
(at Barren County)
- 2:30 PM Battle of the Barrens
Allen County-Scottsville - at Boyle County - 1:00 PM Blue Moon Insurance Showcase
Eastern - at Boyle County - 10:00 AM Blue Moon Insurance Showcase
TBA - at Bath County - C.S.I. Lady Cat Invitational
Nicholas County - vs.TBA
(at Bath County)
- C.S.I. Lady Cat Invitational
Montgomery County - vs.Model
(at Bath County)
- 10:00 AM C.S.I. Lady Cat Invitational
Lewis County - vs.TBA
(at Bath County)
- 5:30 PM C.S.I. Lady Cat Invitational
TBA - at Bath County - C.S.I. Lady Cat Invitational
Montgomery County - vs.TBA
(at Bath County)
- C.S.I. Lady Cat Invitational
Lewis County - vs.Paris
(at Bath County)
- 11:30 AM C.S.I. Lady Cat Invitational
Nicholas County - vs.Model
(at Bath County)
- 1:00 PM C.S.I. Lady Cat Invitational
South Warren - vs.Trinity (Whitesville)
(at Buchanon Park)
- 10:00 AM Franklin-Simpson Lady Cat Classic
Jeffersontown - vs.Franklin-Simpson
(at Buchanon Park)
- 10:00 AM Franklin-Simpson Lady Cat Classic
Franklin-Simpson - vs.Trinity (Whitesville)
(at Buchanon Park)
- 11:45 AM Franklin-Simpson Lady Cat Classic
Warren East - vs.Trigg County
(at Buchanon Park)
- 10:00 AM Franklin-Simpson Lady Cat Classic
Warren East - vs.Lyon County
(at Buchanon Park)
- 11:45 AM Franklin-Simpson Lady Cat Classic
Logan County - vs.Trigg County
(at Buchanon Park)
- 11:45 AM Franklin-Simpson Lady Cat Classic
Lyon County - vs.Logan County
(at Buchanon Park)
- 10:00 AM Franklin-Simpson Lady Cat Classic
Jeffersontown - vs.South Warren
(at Buchanon Park)
- 11:45 AM Franklin-Simpson Lady Cat Classic
Somerset - vs.Lexington Catholic
(at George Rogers Clark)
- 1:30 PM George Rogers Clark Cardinal Round Robin
Raceland - vs.Frederick Douglass
(at George Rogers Clark)
- 3:00 PM George Rogers Clark Cardinal Round Robin
Franklin County - vs.North Laurel
(at George Rogers Clark)
- 4:30 PM George Rogers Clark Cardinal Round Robin
North Laurel - at George Rogers Clark - 6:00 PM George Rogers Clark Cardinal Round Robin
Somerset - vs.Franklin County
(at George Rogers Clark)
- 10:30 AM George Rogers Clark Cardinal Round Robin
Raceland - vs.Rockcastle County
(at George Rogers Clark)
- 12:00 PM George Rogers Clark Cardinal Round Robin
Rockcastle County - vs.Lexington Catholic
(at George Rogers Clark)
- 10:00 AM George Rogers Clark Cardinal Round Robin
Frederick Douglass - vs.Franklin County
(at George Rogers Clark)
- 7:30 PM George Rogers Clark Cardinal Round Robin
Newport Central Catholic - vs.TBA
(at New Richmond, OH)
- Green Kayak Opening Day Classic
Newport Central Catholic - at New Richmond, OH - 9:00 AM Green Kayak Opening Day Classic
Hopkins County Central - vs.Henderson County
(at Hancock County)
- 10:45 AM Lady Hornet Classic
Hopkins County Central - at Hancock County - 12:30 PM Lady Hornet Classic
Hopkins County Central - vs.McLean County
(at Hancock County)
- 5:45 PM Lady Hornet Classic
McLean County - at Hancock County - 9:00 AM Lady Hornet Classic
Henderson County - vs.McLean County
(at Hancock County)
- 2:15 PM Lady Hornet Classic
Henderson County - at Hancock County - 4:00 PM Lady Hornet Classic
Butler - at Mercer County - 4:00 PM Lady Titan Triangle
Butler - vs.Whitley County
(at Mercer County)
- 2:00 PM Lady Titan Triangle
Whitley County - at Mercer County - 12:00 PM Lady Titan Triangle
Garrard County - vs.Henry Clay
(at Western Hills)
- 12:00 PM Lady Wolverine Classic
Henry Clay - vs.TBA
(at Western Hills)
- Lady Wolverine Classic
Henry Clay - vs.TBA
(at Western Hills)
- Lady Wolverine Classic
Garrard County - vs.TBA
(at Western Hills)
- Lady Wolverine Classic
Cooper - vs.TBA
(at Western Hills)
- Lady Wolverine Classic
Fern Creek - vs.Owen County
(at Western Hills)
- 9:00 AM Lady Wolverine Classic
Fern Creek - vs.TBA
(at Western Hills)
- 1:00 PM Lady Wolverine Classic
TBA - at Western Hills - Lady Wolverine Classic
North Bullitt - vs.TBA
(at Transylvania University)
- 4:00 PM Lafayette Invitational
West Jessamine - vs.TBA
(at Transylvania University)
- 4:00 PM Lafayette Invitational
North Bullitt - vs.TBA
(at Transylvania University)
- 12:30 PM Lafayette Invitational
West Jessamine - vs.TBA
(at Transylvania University)
- 10:45 AM Lafayette Invitational
North Bullitt - vs.Lafayette
(at Transylvania University)
- 9:00 AM Lafayette Invitational
Spencer County - vs.TBA
(at Transylvania University)
- Lafayette Invitational
DuPont Manual - vs.TBA
(at Transylvania University)
- Lafayette Invitational
Spencer County - vs.TBA
(at Transylvania University)
- 12:30 PM Lafayette Invitational
DuPont Manual - vs.TBA
(at Transylvania University)
- Lafayette Invitational
Spencer County - vs.Pike County Central
(at Transylvania University)
- 10:45 AM Lafayette Invitational
Pike County Central - vs.TBA
(at Lafayette)
- 1:30 PM Lafayette Triangle
Pike County Central - vs.TBA
(at Lafayette)
- 10:30 AM Lafayette Triangle
Marshall County - vs.Pinckneyville, IL
(at McCracken County)
- 6:00 PM McCracken County Early Bird Tournament
Marshall County - vs.Goreville, IL
(at McCracken County)
- 12:00 PM McCracken County Early Bird Tournament
Goreville, IL - at McCracken County - 4:00 PM McCracken County Early Bird Tournament
Carlisle County - vs.Carbondale, IL
(at McCracken County)
- 10:00 AM McCracken County Early Bird Tournament
Daviess County - at McCracken County - 10:00 AM McCracken County Early Bird Tournament
Carlisle County - vs.Ballard Memorial
(at McCracken County)
- 2:00 PM McCracken County Early Bird Tournament
Daviess County - vs.Pinckneyville, IL
(at McCracken County)
- 2:00 PM McCracken Early Bird
Graves County - vs.Carbondale, IL
(at McCracken County)
- 12:00 PM McCracken Early Bird
Ballard Memorial - vs.Union County
(at McCracken County)
- 6:00 PM McCracken Early Bird
Graves County - vs.Union County
(at McCracken County)
- 4:00 PM McCracken Early Bird
Jeffersonville, IN - at Meade County - 2:00 PM Meade County Mighty March Matchup
Presentation - vs.Jeffersonville, IN
(at Meade County)
- 12:30 PM Meade County Mighty March Matchup
John Hardin - at Meade County - 12:30 PM Meade County Mighty March Matchup
Muhlenberg County - vs.Christian Academy-Louisville
(at Meade County)
- 2:00 PM Meade County Mighty March Matchup
Assumption - vs.Christian Academy-Louisville
(at Meade County)
- 11:00 AM Meade County Mighty March Matchup
Presentation - vs.Butler County
(at Meade County)
- 11:00 AM Meade County Mighty March Matchup
Muhlenberg County - vs.Assumption
(at Meade County)
- 12:30 PM Meade County Mighty March Matchup
Male - vs.Butler County
(at Meade County)
- 2:00 PM Meade County Mighty March Matchup
John Hardin - vs.Male
(at Meade County)
- 11:00 AM Meade County Mighty March Matchup
Wayne County - vs.Adair County
(at Monroe County)
- 12:00 PM Monroe County Invitational
Hopkinsville - vs.Adair County
(at Monroe County)
- 1:30 PM Monroe County Invitational
Clinton County - at Monroe County - Monroe County Invitational
Wayne County - vs.Jackson County (Gainesboro), TN
(at Monroe County)
- 10:30 AM Monroe County Invitational
Clinton County - vs.TBA
(at Monroe County)
- Monroe County Invitational
Metcalfe County - vs.Red Boiling Springs, TN
(at Monroe County)
- 4:30 PM Monroe County Invitational
Jackson County (Gainesboro), TN - at Monroe County - 9:00 AM Monroe County Invitational
Hopkinsville - vs.Metcalfe County
(at Monroe County)
- 3:00 PM Monroe County Invitational
Greenwood - vs.Gibbs (Corryton), TN
(at Murfreesboro, TN)
- 8:00 AM Southern Warrior Classic
Greenwood - vs.Andrean (Merrillville), IN
(at Murfreesboro, TN)
- 4:00 PM Southern Warrior Classic
Greenwood - vs.Jackson South Side (Jackson), TN
(at Murfreesboro, TN)
- 2:00 PM Southern Warrior Classic
Central Hardin - at Woodford County - 11:00 AM Woodford County Invitational
Central Hardin - at Woodford County - 1:00 PM Woodford County Invitational
St. Henry - vs.Ursuline Academy (Cincinnati), OH - 9:00 AM
Allen County-Scottsville - vs.Eastern - 10:00 AM
Breckinridge County - vs.Bullitt Central - 12:00 PM
Webster County - vs.Calloway County - 1:00 PM
Washington County - vs.Oneida, TN - 2:00 PM
Taylor County - vs.Bowling Green - 4:00 PM
Grant County - vs.Gallatin County - 12:00 PM
Clay County - vs.Simon Kenton - 1:00 PM
Glasgow - vs.Taylor County - 11:30 AM
Lincoln County - vs.Dixie Heights - 11:30 AM
Hickman County - vs.Webster County - 11:30 AM
St. Henry - vs.Badin (Hamilton), OH - 11:00 AM
Marion County - vs.Estill County - 3:00 PM
Sheldon Clark - vs.Hazard - 2:00 PM
Lee County - vs.Burgin - 1:00 PM
Elizabethtown - vs.Silver Creek (Sellersburg), IN - 12:00 PM
Ashland Blazer - vs.Harrison County - 1:00 PM
Owensboro Catholic - vs.Caldwell County - 11:00 AM
Madison Central - at Ballard - 12:00 PM
Grant County - at Boone County - 2:00 PM
Gallatin County - at Boone County - 10:00 AM
Wayne, WV - at Boyd County - 11:45 AM
East Carter - at Bryan Station - 12:00 PM
Hickman County - at Calloway County - 10:00 AM
Caldwell County - at Christian County - 1:00 PM
Owensboro Catholic - at Christian County - 3:00 PM
Lincoln County - at East Jessamine - 3:00 PM
Dixie Heights - at East Jessamine - 1:00 PM
Tug Valley (Williamson), WV - at East Ridge - 2:30 PM
Tug Valley (Williamson), WV - at East Ridge - 1:00 PM
Elliott County - at Fairview - 2:00 PM
Tates Creek - at Fleming County - 1:00 PM
Crittenden County - at Galatia, IL - 1:00 PM
Crittenden County - at Harrisburg, IL - 11:00 AM
Buckhorn - at Jackson City - 12:00 PM
Harrison County - at Johnson Central - 3:00 PM
Ashland Blazer - at Johnson Central - 11:00 AM
Breckinridge County - at LaRue County - 2:00 PM
Bullitt Central - at LaRue County - 10:00 AM
Berea - at Lexington Christian - 1:00 PM
St. Patrick - at Ludlow - 11:00 AM
Holy Cross (Covington) - at Ludlow - 1:00 PM
Lee County - at Menifee County - 11:00 AM
Burgin - at Menifee County - 11:00 AM
Floyd Central - at Morgan County - 12:00 PM
Hazard - at Paintsville - 3:30 PM
Sheldon Clark - at Paintsville - 12:00 PM
Clay County - at Paul Laurence Dunbar - 3:00 PM
Simon Kenton - at Paul Laurence Dunbar - 11:00 AM
Rowan County - at Pikeville - 12:00 PM
Rowan County - at Pikeville - 2:00 PM
Elizabethtown - at Pleasure Ridge Park - 2:00 PM
Silver Creek (Sellersburg), IN - at Pleasure Ridge Park - 2:00 PM
Hazard - at Prestonsburg - 11:00 AM
Magoffin County - at Prestonsburg - 1:00 PM
Marion County - at Pulaski County - 5:00 PM
Estill County - at Pulaski County - 1:00 PM
Holmes - at Shawnee - 11:00 AM
Russell - at South Point, OH - 10:00 AM
Washington County - at Southwestern - 12:00 PM
Oneida, TN - at Southwestern - 10:00 AM
Hart County - at Thomas Nelson - 11:00 AM
Bardstown - at Williamstown - 11:00 AM