2018 KY Volleyball
KHSAA/Riherds.com Scoreboard
This Season's Sports:
or
or
Current Scores and Schedules
Monday, August 6, 2018
TBA - vs.Williamstown
(at Ludlow)
- Ludlow Classic
Westmoreland, TN - at Allen County-Scottsville - 5:30 PM
Eminence - at Anderson County - 5:30 PM
Perry County Central - at Breathitt County - 6:00 PM
Jackson City - at Buckhorn - 6:00 PM
Bellevue - at Calvary Christian - 7:00 PM
Knox Central - at Clay County - 5:30 PM
Glasgow - at Edmonson County - 5:00 PM
Thomas Walker (Ewing), VA - at Harlan County - 6:00 PM
Cumberland County - at Hart County - 5:00 PM
Fairview - at Morgan County - 7:00 PM
McLean County - at Owensboro - 7:30 PM
Whitefield Academy - at Pleasure Ridge Park - 7:00 PM
Frankfort - at Powell County - 7:00 PM
Pikeville - at Raceland - 7:00 PM
Prestonsburg - at Shelby Valley - 6:00 PM
DuPont Manual - at South Oldham - 7:30 PM
Lee County - at Wolfe County - 6:00 PM
Tuesday, August 7, 2018
Calvary Christian - at Ludlow - 7:00 PM Ludlow Classic
Newport - at Ludlow - 5:00 PM Ludlow Classic
Calvary Christian - vs.TBA
(at Ludlow)
- Ludlow Classic
Williamsburg - at Barbourville - 6:00 PM
Knox Central - at Bell County - 5:30 PM
Estill County - at Berea - 6:00 PM
June Buchanan - at Buckhorn - 6:00 PM
Leslie County - at Clay County - 6:00 PM
Atherton - at Collins - 7:30 PM
Danville Christian - at Covington Latin -
Casey County - at East Jessamine - 6:00 PM
St. Francis - at Eminence - 5:30 PM
Harrison County - at Franklin County - 7:30 PM
Allen County-Scottsville - at Franklin-Simpson - 5:30 PM
Lexington Catholic - at George Rogers Clark - 7:00 PM
Glasgow - at Grayson County - 5:30 PM
Pineville - at Harlan County - 6:00 PM
Barren County - at Hart County - 5:00 PM
East Carter - at Montgomery County - 7:00 PM
Holy Family - at Morgan County -
Doss - at North Bullitt - 7:00 PM
Walton-Verona - at Oldham County - 7:00 PM
Hancock County - at Owensboro - 7:30 PM
Betsy Layne - at Phelps - 6:00 PM
Johnson Central - at Pikeville - 6:30 PM
Bath County - at Powell County - 7:00 PM
Sheldon Clark - at Prestonsburg - 6:00 PM
South Laurel - at Pulaski County - 7:30 PM
Rose Hill Christian - at Raceland - 7:00 PM
Robertson County - at Silver Grove - 6:00 PM
Central - at Southern - 6:00 PM
Marion County - at Spencer County - 7:30 PM
Bracken County - at St. Patrick - 7:00 PM
Webster County - at Trigg County - 7:00 PM
Edmonson County - at Warren East - 5:00 PM
Thomas Nelson - at Washington County - 7:30 PM
Corbin - at Wayne County - 6:00 PM
Bullitt Central - at Whitefield Academy - 7:00 PM
Shelby County - at Woodford County - 7:30 PM
Wednesday, August 8, 2018
John Hardin - at Ballard - 7:30 PM
South Oldham - at Butler - 7:30 PM
Montgomery County - at Scott - 7:00 PM
Fleming County - at St. Patrick - 7:00 PM
Frankfort - at Trimble County - 6:00 PM
Thursday, August 9, 2018
Bellevue - vs.TBA
(at Ludlow)
- Ludlow Classic
Carroll County - vs.Covington Latin
(at Ludlow)
- 6:00 PM Ludlow Classic
Carroll County - vs.Silver Grove
(at Ludlow)
- 7:00 PM Ludlow Classic
Red Boiling Springs, TN - at Allen County-Scottsville - 5:30 PM
Henderson County - at Apollo - 7:00 PM
Henry Clay - at Assumption - 7:30 PM
Prestonsburg - at Belfry - 6:00 PM
John Hardin - at Breckinridge County - 6:30 PM
Powell County - at Buckhorn - 7:00 PM
North Hardin - at Bullitt East - 7:30 PM
Mayfield - at Carlisle County - 6:00 PM
North Laurel - at Corbin - 5:00 PM
Bishop Brossart - at Dixie Heights - 7:00 PM
Bullitt Central - at Doss - 6:30 PM
North Bullitt - at DuPont Manual - 7:00 PM
Rose Hill Christian - at Fairview - 7:00 PM
University Heights - at Fort Campbell - 7:30 PM
Frederick Douglass - at George Rogers Clark - 7:00 PM
Cumberland County - at Glasgow - 5:30 PM
Conner - at Grant County - 7:30 PM
Grayson County - at Hancock County - 7:00 PM
Letcher County Central - at Harlan - 5:30 PM
Bell County - at Harlan County - 6:00 PM
Metcalfe County - at Hart County - 5:00 PM
Calloway County - at Hickman County - 6:00 PM
Perry County Central - at Jackson City - 6:00 PM
Atherton - at Jeffersontown - 7:00 PM
Holy Family - at Lawrence County - 6:00 PM
Owsley County - at Lee County -
Breathitt County - at Leslie County - 6:00 PM
Mercy - at Male - 7:00 PM
Berea - at Menifee County - 6:00 PM
Pulaski County - at Mercer County - 7:00 PM
Trigg County - at Murray - 5:30 PM
Fleming County - at Nicholas County - 7:00 PM
Edmonson County - at Ohio County - 5:30 PM
Shelby Valley - at Paintsville - 6:00 PM
Williamsburg - at Pineville - 5:30 PM
Boyd County - at Raceland - 7:00 PM
Danville - at Rockcastle County - 5:30 PM
Burgin - at Sayre - 6:00 PM
Anderson County - at Scott County - 7:30 PM
Phelps - at Sheldon Clark - 6:00 PM
Clay County - at South Laurel - 5:30 PM
St. Francis - at Southern - 6:30 PM
Robertson County - at St. Patrick - 7:00 PM
Webster County - at Todd County Central - 7:00 PM
Beth Haven - at Trimble County - 6:30 PM
McLean County - at Trinity (Whitesville) - 7:30 PM
Harrison County - at Villa Madonna - 7:00 PM
Franklin-Simpson - at Warren East - 5:30 PM
Elizabethtown - at Washington County - 5:30 PM
Eminence - at Whitefield Academy - 7:00 PM
Estill County - at Wolfe County - 6:00 PM
Spencer County - at Woodford County - 7:30 PM
Friday, August 10, 2018
Montgomery County - at Campbell County - 7:30 PM
Christian County - at Franklin-Simpson - 5:30 PM
Pineville - at Harlan - 5:30 PM
Red Bird - at Jackson City - 6:00 PM
Morgan County - at Lawrence County - 6:00 PM
Saturday, August 11, 2018
TBA - at Ludlow - Ludlow Classic
TBA - at Ludlow - Ludlow Classic
Calvary Christian - vs.TBA
(at Ludlow)
- Ludlow Classic
Heritage Academy - vs.TBA
(at Ludlow)
- 11:00 AM Ludlow Classic
TBA - at Ludlow - 9:00 AM Ludlow Classic
Heritage Academy - vs.TBA
(at Ludlow)
- 10:00 AM Ludlow Classic
Carroll County - vs.TBA
(at Ludlow)
- 10:00 AM Ludlow Classic
Bellevue - vs.TBA
(at Ludlow)
- Ludlow Classic
George Rogers Clark - vs.Lexington Catholic - 9:00 AM
George Rogers Clark - vs.Collins - 1:00 PM
George Rogers Clark - vs.Elizabethtown - 12:00 PM
Lexington Catholic - at Elizabethtown - 3:00 PM
Collins - at Elizabethtown - 11:00 AM
Apollo - at Evansville Mater Dei (Evansville), IN - 2:00 PM
Casey County - at Madison Southern - 9:00 AM
Berea - at Pineville - 1:00 PM
Danville Christian - at TBA - 2:30 PM
Danville Christian - at TBA - 1:00 PM
Monday, August 13, 2018
Brown - at Assumption - 6:00 PM
Bell County - at Barbourville - 6:00 PM
Piarist School - at Belfry - 6:00 PM
Shelby Valley - at Betsy Layne - 6:00 PM
Highlands - at Bishop Brossart - 6:00 PM
Red Bird - at Buckhorn - 5:30 PM
Allen County-Scottsville - at Clinton County - 5:00 PM
Meade County - at Corydon Central (Corydon), IN - 7:00 PM
Fulton City - at Crittenden County - 6:00 PM
Lawrence County - at Fairview - 7:00 PM
Glasgow - at Franklin-Simpson - 5:30 PM
East Jessamine - at Garrard County - 5:30 PM
Williamsburg - at Harlan County - 6:00 PM
Adair County - at Hart County - 5:00 PM
Owsley County - at Hazard -
Owen County - at Heritage Academy - 7:00 PM
Muhlenberg County - at Hopkins County Central - 7:00 PM
June Buchanan - at Jackson City - 6:00 PM
East Ridge - at Johnson Central - 6:00 PM
Nelson County - at LaRue County - 7:30 PM
Wolfe County - at Lee County - 6:00 PM
Berea - at Lynn Camp - 6:00 PM
Murray - at Mayfield - 5:00 PM
Christian Academy-Louisville - at Mercy - 7:00 PM
Caverna - at Metcalfe County - 5:30 PM
Magoffin County - at Morgan County - 6:00 PM
Hickman County - at Obion County (Troy), TN - 6:00 PM
Webster County - at Ohio County - 7:00 PM
Kentucky Country Day - at Oldham County - 6:30 PM
Harrison County - at Pendleton County - 7:00 PM
Breathitt County - at Perry County Central - 6:00 PM
Harlan - at Pineville - 5:30 PM
North Bullitt - at Presentation - 7:30 PM
Pike County Central - at Prestonsburg - 6:00 PM
Augusta - at Robertson County - 7:00 PM
Holy Family - at Russell -
Paul Laurence Dunbar - at Ryle - 7:00 PM
Henry Clay - at Sayre - 7:00 PM
Paintsville - at Sheldon Clark - 7:00 PM
Fern Creek - at South Oldham - 6:30 PM
Pulaski County - at Taylor County - 6:00 PM
Spencer County - at Waggener - 6:30 PM
Conner - at Walton-Verona - 7:00 PM
Tuesday, August 14, 2018
Warren East - at Allen County-Scottsville - 5:30 PM
West Carter - at Ashland Blazer - 7:00 PM
Caverna - at Barren County - 5:00 PM
Highlands - at Beechwood - 7:00 PM
Floyd Central - at Belfry - 6:00 PM
Silver Grove - at Bellevue - 6:00 PM
Barbourville - at Berea - 6:00 PM
John Hardin - at Bethlehem - 7:30 PM
Holmes - at Bishop Brossart - 7:00 PM
Apollo - at Bowling Green - 7:00 PM
Russell - at Boyd County - 7:00 PM
Western Hills - at Boyle County - 7:30 PM
Grant County - at Bracken County - 7:30 PM
McLean County - at Breckinridge County - 7:00 PM
Ballard - at Brown - 6:30 PM
Atherton - at Bullitt East - 7:30 PM
Villa Madonna - at Calvary Christian - 7:00 PM
Williamstown - at Carroll County - 7:00 PM
Waggener - at Central - 6:30 PM
Sacred Heart - at Christian Academy-Louisville - 7:00 PM
Owsley County - at Clay County - 6:00 PM
Fern Creek - at Doss - 6:00 PM
Oldham County - at DuPont Manual - 7:00 PM
Phelps - at East Ridge - 6:00 PM
Meade County - at Elizabethtown - 7:30 PM
Lloyd Memorial - at Eminence - 6:00 PM
Morgan County - at Fairview - 7:00 PM
Harrison County - at Fleming County - 8:00 PM
Bourbon County - at Frankfort - 7:30 PM
Frederick Douglass - at Franklin County - 7:30 PM
Butler County - at Frederick Fraize - 6:30 PM
Rockcastle County - at Garrard County - 5:30 PM
Lexington Christian - at George Rogers Clark - 7:00 PM
Williamsburg - at Harlan - 6:00 PM
Dayton - at Heritage Academy - 7:00 PM
Walden - at Jeffersontown - 7:00 PM
Lynn Camp - at Knox Central - 6:00 PM
Central Hardin - at LaRue County - 7:30 PM
Piarist School - at Lawrence County - 6:00 PM
Jackson County - at Lee County - 5:30 PM
Perry County Central - at Leslie County - 6:00 PM
Franklin-Simpson - at Logan County - 5:30 PM
Newport Central Catholic - at Ludlow - 7:30 PM
Prestonsburg - at Magoffin County - 6:00 PM
Eastern - at Male - 7:00 PM
Woodford County - at Marion County - 7:30 PM
Bell County - at Middlesboro - 5:30 PM
Fulton County - at Murray - 6:00 PM
Robertson County - at Nicholas County - 7:00 PM
Thomas Nelson - at North Hardin - 7:00 PM
Holy Cross (Louisville) - at North Oldham - 7:30 PM
Owensboro - at Ohio County - 7:30 PM
Paintsville - at Pike County Central - 6:00 PM
Barbourville - at Pineville - 5:30 PM
Breathitt County - at Powell County - 7:00 PM
Madison Southern - at Pulaski County - 7:30 PM
Raceland - at Rowan County - 7:00 PM
Montgomery County - at Scott County - 7:30 PM
Bullitt Central - at South Oldham - 7:00 PM
Portland, TN - at South Warren - 6:00 PM
Pleasure Ridge Park - at Southern - 6:00 PM
Trigg County - at Todd County Central - 7:00 PM
Fulton City - at Union City, TN - 6:00 PM
Crittenden County - at Union County - 7:00 PM
Hopkins County Central - at University Heights - 7:00 PM
Moore - at Valley - 6:30 PM
Glasgow - at Warren Central - 5:30 PM
Spencer County - at Whitefield Academy - 7:00 PM
Wednesday, August 15, 2018
Ludlow - vs.Beechwood - 6:00 PM 9th Region
Bellevue - vs.Newport Central Catholic - 6:00 PM 9th Region
Pendleton County - at Augusta - 7:00 PM
Walton-Verona - at Boone County - 7:00 PM
Fort Knox - at Central Hardin - 7:30 PM
Central - at Eastern - 7:00 PM
Trimble County - at Gallatin County - 7:30 PM
Morgan County - at Jackson City - 6:00 PM
Fleming County - at Mason County - 7:00 PM
Providence (Clarksville), IN - at Mercy - 7:00 PM
Menifee County - at Nicholas County - 7:00 PM
Kentucky Country Day - at North Oldham - 6:30 PM
DuPont Manual - at Shelby County -
John Hardin - at Thomas Nelson - 7:30 PM
Thursday, August 16, 2018
Mason County - at Augusta - 7:00 PM
DuPont Manual - at Ballard -
Montgomery County - at Bath County - 7:30 PM
Covington Latin - at Beechwood - 6:30 PM
Shelby Valley - at Belfry - 6:00 PM
Holmes - at Bellevue - 7:00 PM
Thomas Nelson - at Bethlehem - 7:30 PM
Lewis County - at Boyd County - 7:00 PM
Nicholas County - at Bracken County - 7:00 PM
Paul Laurence Dunbar - at Bryan Station - 7:30 PM
Henry County - at Bullitt Central - 7:00 PM
Breckinridge County - at Bullitt East - 8:00 PM
Danville Christian - at Burgin - 6:00 PM
Union City, TN - at Carlisle County - 6:00 PM
LaRue County - at Caverna - 5:00 PM
Frederick Fraize - at Daviess County - 6:30 PM
Boone County - at Dixie Heights - 7:00 PM
North Hardin - at Doss - 7:00 PM
Frederick Douglass - at East Jessamine - 6:00 PM
Allen County-Scottsville - at Edmonson County - 5:30 PM
Henderson County - at Evansville Bosse (Evansville), IN - 7:00 PM
Raceland - at Fairview - 7:00 PM
Butler - at Fern Creek - 6:00 PM
Lawrence County - at Floyd Central - 6:00 PM
John Hardin - at Fort Knox - 7:30 PM
Lake County (Tiptonville), TN - at Fulton City - 6:00 PM
Frankfort - at George Rogers Clark - 7:00 PM
Metcalfe County - at Glasgow - 5:00 PM
Knox Central - at Harlan County - 6:00 PM
Lexington Christian - at Harrison County - 7:00 PM
Green County - at Hart County - 5:00 PM
Bishop Brossart - at Holy Cross (Covington) - 7:00 PM
Clay County - at Jackson County - 5:30 PM
Southern - at Jeffersontown - 7:00 PM
Wolfe County - at Johnson Central - 6:00 PM
Owsley County - at June Buchanan - 6:00 PM
South Oldham - at Kentucky Country Day - 6:30 PM
Estill County - at Knott County Central - 6:00 PM
Harlan - at Leslie County - 5:30 PM
Pineville - at Lynn Camp - 5:30 PM
Berea - at Madison Central - 5:30 PM
Garrard County - at Madison Southern - 5:30 PM
Crittenden County - at Madisonville-North Hopkins - 7:30 PM
Assumption - at Male - 7:00 PM
Graves County - at Murray - 5:00 PM
North Bullitt - at North Oldham - 7:30 PM
Cooper - at Notre Dame - 5:00 PM
McLean County - at Ohio County - 7:30 PM
Shelby County - at Oldham County - 7:30 PM
Calvary Christian - at Owen County - 7:00 PM
Grayson County - at Owensboro - 6:30 PM
Sheldon Clark - at Paintsville - 7:00 PM
East Ridge - at Pike County Central - 6:00 PM
Buckhorn - at Powell County - 7:00 PM
Phelps - at Prestonsburg - 6:00 PM
Somerset - at Pulaski County - 7:30 PM
Bell County - at Red Bird - 5:30 PM
South Laurel - at Rockcastle County - 5:30 PM
Ashland Blazer - at Russell - 7:00 PM
Franklin County - at Scott County - 7:30 PM
Magoffin County - at Shelby Valley - 6:00 PM
St. Patrick - at Silver Grove - 7:00 PM
Logan County - at South Warren - 7:30 PM
Butler County - at Todd County Central - 7:00 PM
Fort Campbell - at Trigg County - 7:30 PM
Eminence - at Trimble County - 5:30 PM
Hopkins County Central - at Union County - 7:00 PM
Western - at Valley - 6:30 PM
Waggener - at Walden - 6:30 PM
Caldwell County - at Webster County - 7:00 PM
Tates Creek - at West Jessamine - 7:30 PM
Woodford County - at Western Hills - 7:30 PM
Williamsburg - at Whitley County - 6:00 PM
Friday, August 17, 2018
Meade County - vs.TBA
(at Apollo)
- 5:30 PM Apollo Summer Slam
TBA - at Apollo - Apollo Summer Slam
Bullitt East - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Hancock County - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Central Hardin - vs.TBA
(at Apollo)
- 5:30 PM Apollo Summer Slam
Allen County-Scottsville - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
TBA - at Apollo - Apollo Summer Slam
McLean County - at Apollo - 6:00 PM Apollo Summer Slam
Edmonson County - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Meade County - vs.TBA
(at Apollo)
- 6:30 PM Apollo Summer Slam
Franklin-Simpson - vs.TBA
(at Apollo)
- 5:30 PM Apollo Summer Slam
Central Hardin - vs.TBA
(at Apollo)
- 6:30 PM Apollo Summer Slam
Owensboro - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Hopkins County Central - vs.TBA
(at Livingston Central)
- Cardinal Classic
Corbin - vs.TBA
(at Knoxville, TN)
- Showdown at the Sunsphere
Sacred Heart - vs.TBA
(at Knoxville, TN)
- 4:00 PM Showdown at the Sunsphere
Sacred Heart - vs.TBA
(at Knoxville, TN)
- 3:00 PM Showdown at the Sunsphere
Sacred Heart - vs.TBA
(at Knoxville, TN)
- 5:00 PM Showdown at the Sunsphere
Calvary Christian - at Conner - 7:30 PM
Beth Haven - at Frederick Fraize - 6:00 PM
Jackson City - at Menifee County - 6:00 PM
Oneida Baptist Institute - at Owsley County - 6:00 PM
Saturday, August 18, 2018
Meade County - vs.TBA
(at Apollo)
- 1:00 PM Apollo Summer Slam
McLean County - at Apollo - 9:00 AM Apollo Summer Slam
Central Hardin - vs.TBA
(at Apollo)
- 1:00 PM Apollo Summer Slam
Allen County-Scottsville - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Meade County - vs.TBA
(at Apollo)
- 11:00 AM Apollo Summer Slam
TBA - at Apollo - Apollo Summer Slam
Central Hardin - vs.TBA
(at Apollo)
- 11:00 AM Apollo Summer Slam
Owensboro - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Meade County - vs.TBA
(at Apollo)
- 9:00 AM Apollo Summer Slam
Franklin-Simpson - vs.TBA
(at Apollo)
- 9:00 AM Apollo Summer Slam
TBA - at Apollo - Apollo Summer Slam
Central Hardin - vs.TBA
(at Apollo)
- 9:00 AM Apollo Summer Slam
Edmonson County - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
TBA - at Apollo - Apollo Summer Slam
Bullitt East - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Hancock County - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Fairview - vs.TBA
(at Lawrence County)
- Bulldog Bash
TBA - at Lawrence County - Bulldog Bash
Menifee County - vs.TBA
(at Lawrence County)
- Bulldog Bash
Sheldon Clark - vs.TBA
(at Lawrence County)
- Bulldog Bash
Hopkins County Central - vs.TBA
(at Livingston Central)
- Cardinal Classic
Crittenden County - vs.TBA
(at Livingston Central)
- Cardinal Classic
Carlisle County - vs.TBA
(at Livingston Central)
- Cardinal Classic
Webster County - vs.TBA
(at Livingston Central)
- Cardinal Classic
Leslie County - vs.TBA
(at Pikeville/UPike/Pike Central)
- Champions of the Mountains Classic
Belfry - vs.TBA
(at Pikeville/UPike/Pike Central)
- Champions of the Mountains Classic
Shelby Valley - vs.TBA
(at Pikeville/UPike/Pike Central)
- Champions of the Mountains Classic
Paintsville - vs.TBA
(at Pikeville/UPike/Pike Central)
- Champions of the Mountains Classic
Floyd Central - vs.TBA
(at Pikeville/UPike/Pike Central)
- Champions of the Mountains Classic
DuPont Manual - vs.TBA
(at Various Sites)
- JCPS Tournament
Valley - vs.TBA
(at Various Sites)
- JCPS Tournament
Brown - vs.TBA
(at Various Sites)
- JCPS Tournament
Fern Creek - vs.TBA
(at Various Sites)
- JCPS Tournament
Waggener - vs.TBA
(at Various Sites)
- 9:00 AM JCPS Tournament
Southern - vs.TBA
(at Various Sites)
- 8:00 AM JCPS Tournament
TBA - at Tates Creek - 10:00 AM Kentuckiana Showcase
Perry County Central - vs.TBA
(at McCreary Central)
- 1:00 PM McCreary Central Invitational
Perry County Central - vs.TBA
(at McCreary Central)
- 12:00 PM McCreary Central Invitational
Perry County Central - vs.TBA
(at McCreary Central)
- 11:00 AM McCreary Central Invitational
East Jessamine - at McCreary Central - McCreary Central Invitational
Perry County Central - vs.TBA
(at McCreary Central)
- 10:00 AM McCreary Central Invitational
TBA - at Fleming County - Seeds-4-Success
TBA - at Fleming County - Seeds-4-Success
TBA - at Fleming County - Seeds-4-Success
TBA - at Fleming County - Seeds-4-Success
Sacred Heart - vs.TBA
(at Knoxville, TN)
- 1:00 PM Showdown at the Sunsphere
Sacred Heart - vs.TBA
(at Knoxville, TN)
- 12:00 PM Showdown at the Sunsphere
Sacred Heart - vs.TBA
(at Knoxville, TN)
- 11:00 AM Showdown at the Sunsphere
Sacred Heart - vs.TBA
(at Knoxville, TN)
- 10:00 AM Showdown at the Sunsphere
Elizabethtown - vs.Logan County - 12:00 PM
Buckhorn - vs.TBA -
Danville Christian - vs.TBA -
Danville Christian - vs.Berea - 10:00 AM
Hickman County - vs.Obion County (Troy), TN - 10:00 AM
Harlan County - vs.North Laurel - 11:00 AM
Franklin County - vs.West Jessamine - 11:00 AM
West Jessamine - vs.Lexington Christian - 12:30 PM
Pulaski County - vs.Russell County - 12:30 PM
Buckhorn - vs.TBA -
Danville Christian - vs.TBA -
Robertson County - at Augusta - 12:45 PM
St. Patrick - at Augusta - 9:00 AM
Newport - at Augusta - 2:00 PM
Elizabethtown - at Bowling Green - 12:00 PM
Nicholas County - at Fleming County -
Boyd County - at Fleming County -
Danville Christian - at Frankfort - 6:00 PM
North Laurel - at Harlan - 11:00 AM
Harlan County - at Harlan - 9:00 AM
Covington Latin - at Heritage Academy - 1:00 PM
Silver Grove - at Heritage Academy - 11:00 AM
Franklin County - at Lexington Christian - 12:00 PM
TBA - at Red Bird - 10:00 AM
Pulaski County - at Southwestern - 10:15 AM
Paul Laurence Dunbar - at TBA -
Monday, August 20, 2018
Calvary Christian - vs.TBA - 10th Region
Bishop Brossart - vs.St. Patrick - 6:00 PM 10th Region
Augusta - vs.Silver Grove - 7:00 PM 10th Region
Bracken County - vs.TBA - 10th Region
Warren Central - at Allen County-Scottsville - 5:30 PM
Burgin - at Berea - 6:00 PM
Pike County Central - at Betsy Layne - 6:00 PM
Kentucky Country Day - at Butler - 6:30 PM
Hart County - at Caverna - 5:00 PM
Webster County - at Crittenden County - 7:00 PM
Glasgow - at Cumberland County - 5:30 PM
East Jessamine - at Danville - 6:00 PM
Breathitt County - at Estill County - 6:00 PM
Hopkinsville - at Fort Campbell - 6:30 PM
Elizabethtown - at Fort Knox - 6:00 PM
Shelby County - at Franklin County - 7:30 PM
Ohio County - at Frederick Fraize - 6:30 PM
Villa Madonna - at Gallatin County - 6:30 PM
Meade County - at Hancock County - 6:30 PM
Middlesboro - at Harlan - 5:30 PM
Fulton City - at Hickman County - 6:00 PM
Fulton City - at Hickman County - 6:00 PM
Fulton City - at Hickman County - 6:00 PM
Morgan County - at Holy Family -
Powell County - at Jackson City - 7:00 PM
Piarist School - at June Buchanan - 6:00 PM
North Hardin - at LaRue County - 7:30 PM
Fairview - at Lawrence County - 7:00 PM
Franklin-Simpson - at Muhlenberg County - 6:00 PM
Carlisle County - at Murray - 6:00 PM
Rockcastle County - at North Laurel - 5:30 PM
Atherton - at Oldham County - 7:30 PM
Lynn Camp - at Oneida Baptist Institute - 6:00 PM
Harlan County - at Perry County Central - 6:00 PM
East Ridge - at Prestonsburg - 6:00 PM
Clay County - at Red Bird - 5:30 PM
Mercy - at Sacred Heart - 7:00 PM
Magoffin County - at Sheldon Clark - 6:00 PM
Marion County - at Taylor County - 7:30 PM
McLean County - at Union County - 7:30 PM
Grant County - at Walton-Verona - 7:00 PM
Tuesday, August 21, 2018
Nicholas County - vs.Robertson County - 6:00 PM 10th Region
Crittenden County - vs.Fort Campbell
(at University Heights)
- 6:00 PM 2nd Region
Whitefield Academy - vs.TBA
(at Brown/KCD/Walden/Whitefield)
- 5:00 PM 7th Region
Brown - vs.TBA
(at Brown/KCD/Walden/Whitefield)
- 7th Region
Owensboro Catholic - at Apollo - 7:00 PM
Holy Family - at Ashland Blazer - 7:00 PM
Eastern - at Atherton - 7:00 PM
Newport Central Catholic - at Beechwood - 7:30 PM
Pikeville - at Belfry - 6:00 PM
Thomas Walker (Ewing), VA - at Bell County - 5:30 PM
Danville - at Berea - 6:00 PM
Southern - at Beth Haven - 6:30 PM
Anderson County - at Bethlehem - 7:30 PM
Floyd Central - at Betsy Layne - 6:00 PM
Paul Laurence Dunbar - at Boone County - 7:30 PM
Pulaski County - at Boyle County - 7:30 PM
Madison Southern - at Bryan Station - 5:30 PM
John Hardin - at Bullitt Central - 7:30 PM
Christian Academy-Louisville - at Bullitt East - 7:30 PM
Kentucky School f/t Deaf - at Burgin - 7:00 PM
Male - at Butler - 7:00 PM
Butler County - at Caverna - 5:00 PM
Hopkins County Central - at Christian County - 7:00 PM
North Laurel - at Clay County - 5:30 PM
TBA - at Danville Christian - 7:00 PM
Central - at Doss - 6:00 PM
Mercy - at DuPont Manual - 7:00 PM
Simon Kenton - at Eminence - 5:30 PM
East Carter - at Fairview - 7:00 PM
West Carter - at Fleming County - 7:00 PM
Western Hills - at Frankfort - 7:00 PM
Owen County - at Franklin County - 7:30 PM
Todd County Central - at Franklin-Simpson - 5:30 PM
Montgomery County - at George Rogers Clark - 7:00 PM
Barren County - at Glasgow - 5:00 PM
Edmonson County - at Grayson County - 5:00 PM
Boyd County - at Greenup County - 7:00 PM
Lexington Catholic - at Harrison County - 7:30 PM
Leslie County - at Hazard - 6:00 PM
Union County - at Henderson County - 7:00 PM
Presentation - at Henry Clay - 7:30 PM
Fern Creek - at Iroquois - 6:00 PM
Owsley County - at Jackson County - 6:00 PM
East Ridge - at Jenkins - 6:00 PM
Pike County Central - at Knott County Central - 6:00 PM
Elizabethtown - at LaRue County - 7:30 PM
Scott County - at Lafayette - 7:30 PM
Oneida Baptist Institute - at Lee County - 6:00 PM
Tates Creek - at Lexington Christian - 7:30 PM
Williamsburg - at Lynn Camp - 6:00 PM
Lawrence County - at Magoffin County - 6:00 PM
Washington County - at Marion County - 7:30 PM
Webster County - at McLean County - 7:00 PM
Harlan County - at Middlesboro - 6:00 PM
Allen County-Scottsville - at Monroe County - 5:30 PM
Jeffersontown - at Moore -
Menifee County - at Morgan County - 6:00 PM
Thomas Nelson - at Nelson County - 7:30 PM
Collins - at North Oldham - 5:30 PM
Daviess County - at Owensboro - 7:00 PM
Johnson Central - at Paintsville - 6:00 PM
Phelps - at Piarist School - 6:00 PM
Wolfe County - at Powell County - 7:00 PM
Raceland - at Russell - 7:00 PM
Bourbon County - at Sayre - 7:00 PM
Waggener - at Shawnee - 6:30 PM
Warren Central - at South Warren - 7:00 PM
Corbin - at Southwestern - 6:00 PM
South Oldham - at Trimble County - 6:30 PM
Ludlow - at Villa Madonna - 7:00 PM
Rockcastle County - at Wayne County - 5:30 PM
Woodford County - at West Jessamine - 7:30 PM
Pleasure Ridge Park - at Western - 6:00 PM
Wednesday, August 22, 2018
Brown - at DuPont Manual - 6:00 PM
Frankfort - at East Jessamine - 6:00 PM
John Hardin - at Elizabethtown - 7:30 PM
Williamstown - at Gallatin County - 7:00 PM
Bourbon County - at George Rogers Clark - 7:00 PM
Jackson City - at June Buchanan - 6:00 PM
Frederick Douglass - at Lafayette - 7:30 PM
Walton-Verona - at Lloyd Memorial - 7:00 PM
Harrison County - at Mason County - 8:00 PM
Bath County - at Menifee County - 6:00 PM
Thomas Nelson - at North Bullitt - 7:30 PM
Prestonsburg - at Paintsville - 6:00 PM
Perry County Central - at Sheldon Clark - 6:00 PM
Jeffersontown - at South Oldham - 6:30 PM
Sayre - at St. Patrick - 7:00 PM
Bethlehem - at Taylor County - 7:30 PM
Carroll County - at Trimble County - 7:30 PM
Owen County - at Woodford County - 7:30 PM
Thursday, August 23, 2018
Allen County-Scottsville - at Barren County - 5:30 PM
Clay County - at Bell County - 6:00 PM
Lee County - at Berea - 6:00 PM
Iroquois - at Beth Haven - 6:30 PM
Washington County - at Bethlehem - 7:30 PM
Prestonsburg - at Betsy Layne - 6:00 PM
Bath County - at Boyd County - 7:00 PM
Meade County - at Breckinridge County - 7:30 PM
Hazard - at Buckhorn - 6:00 PM
North Bullitt - at Bullitt Central - 7:30 PM
McCreary Central - at Burgin - 6:00 PM
Covington Latin - at Calvary Christian - 6:30 PM
LaRue County - at Campbellsville - 7:15 PM
Mercy - at Central Hardin - 7:30 PM
South Laurel - at Corbin - 5:00 PM
Kentucky School f/t Deaf - at Danville - 6:30 PM
McLean County - at Daviess County - 7:30 PM
Brown - at Doss - 6:30 PM
Fleming County - at East Carter - 7:00 PM
Tates Creek - at Eastern - 7:30 PM
Carroll County - at Eminence - 7:30 PM
Southern - at Evangel Christian - 6:00 PM
Central - at Fern Creek - 6:00 PM
Woodford County - at Frankfort - 7:00 PM
Lexington Catholic - at Frederick Douglass - 7:30 PM
Hancock County - at Frederick Fraize - 7:00 PM
Murray - at Fulton County - 6:00 PM
Harrison County - at George Rogers Clark - 7:00 PM
Hart County - at Glasgow - 5:00 PM
Bellevue - at Grant County - 6:00 PM
Fairview - at Greenup County - 7:00 PM
Apollo - at Henderson County - 7:00 PM
North Oldham - at Henry Clay - 5:30 PM
Ballard Memorial - at Hickman County - 5:30 PM
Beechwood - at Holmes - 7:00 PM
Crittenden County - at Hopkins County Central - 7:00 PM
Knott County Central - at Jackson City - 6:00 PM
Belfry - at Lawrence County - 6:00 PM
Gallatin County - at Lloyd Memorial - 6:00 PM
Conner - at Ludlow - 7:00 PM
Barbourville - at Lynn Camp - 6:00 PM
Johnson Central - at Magoffin County - 6:30 PM
Adair County - at Marion County - 8:00 PM
Fort Knox - at North Hardin - 7:30 PM
Sacred Heart - at Notre Dame - 7:30 PM
Providence (Clarksville), IN - at Oldham County - 7:30 PM
Pineville - at Oneida Baptist Institute - 6:00 PM
Estill County - at Owsley County - 6:00 PM
Male - at Paul Laurence Dunbar - 7:30 PM
Sheldon Clark - at Phelps - 6:00 PM
Floyd Central - at Pike County Central - 6:00 PM
Morgan County - at Powell County - 7:00 PM
Madison Central - at Pulaski County - 7:30 PM
Ashland Blazer - at Raceland - 7:00 PM
Fort Campbell - at Rossview (Clarksville), TN - 7:00 PM
Holy Family - at Rowan County - 7:00 PM
Bullitt East - at Shelby County - 7:30 PM
East Ridge - at Shelby Valley - 6:00 PM
Boone County - at Simon Kenton - 7:00 PM
Rockcastle County - at Somerset -
Western - at St. Francis - 6:30 PM
Fulton City - at St. Mary - 6:00 PM
Heritage Academy - at St. Patrick - 7:00 PM
Bardstown - at Thomas Nelson - 7:30 PM
Muhlenberg County - at Todd County Central - 7:00 PM
Holy Cross (Louisville) - at Valley - 6:30 PM
Moore - at Waggener - 6:30 PM
Caverna - at Warren Central - 5:30 PM
Owensboro - at Webster County - 7:30 PM
Franklin County - at Western Hills - 7:00 PM
Jeffersontown - at Whitefield Academy - 7:00 PM
Breathitt County - at Wolfe County - 6:00 PM
Friday, August 24, 2018
Boone County - vs.TBA
(at Lafayette)
- Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Oldham County - vs.TBA
(at Lafayette)
- 8:00 PM Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Henry Clay - vs.TBA
(at Lafayette)
- 5:30 PM Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Oldham County - vs.TBA
(at Lafayette)
- 6:00 PM Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Frederick Douglass - vs.TBA
(at Lafayette)
- 5:00 PM Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Beechwood - vs.TBA
(at Lafayette)
- Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Atherton - vs.TBA
(at Lafayette)
- Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
West Jessamine - vs.TBA
(at Lafayette)
- Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Cooper - vs.TBA
(at Lafayette)
- Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
North Hardin - vs.TBA
(at Boyle County)
- 7:30 PM Boyle County Invitational
Pulaski County - vs.TBA
(at Boyle County)
- Boyle County Invitational
Western Hills - vs.TBA
(at Boyle County)
- Boyle County Invitational
Thomas Nelson - vs.TBA
(at Boyle County)
- Boyle County Invitational
Ashland Blazer - vs.TBA -
June Buchanan - at Lynn Camp - 6:30 PM
Owsley County - at Menifee County - 6:00 PM
Jackson City - at Oneida Baptist Institute - 6:00 PM
Saturday, August 25, 2018
Burgin - vs.Danville - 12:00 PM 12th Region
Danville Christian - vs.TBA - 12th Region
Red Bird - vs.Barbourville - 10:30 AM 13th Region
Harlan - vs.Williamsburg - 11:00 AM 13th Region
Pineville - vs.Lynn Camp - 13th Region
Raceland - vs.TBA - 16th Region
Fairview - vs.TBA - 16th Region
Menifee County - vs.TBA - 16th Region
Todd County Central - vs.Cumberland County
(at Metcalfe County)
- 10:00 AM 4th Region
Portland Christian - at Beth Haven - 10:00 AM 6th Region
Estill County - vs.Perry County Central
(at Berea)
- 11:00 AM Berea Lady Pirates Invitational
Buckhorn - vs.TBA
(at Berea)
- Berea Lady Pirates Invitational
Powell County - vs.TBA
(at Berea)
- 1:00 PM Berea Lady Pirates Invitational
Perry County Central - vs.TBA
(at Berea)
- 1:00 PM Berea Lady Pirates Invitational
Buckhorn - vs.Madison Southern
(at Berea)
- 3:00 PM Berea Lady Pirates Invitational
Perry County Central - vs.TBA
(at Berea)
- 12:00 PM Berea Lady Pirates Invitational
Powell County - vs.TBA
(at Berea)
- Berea Lady Pirates Invitational
Madison Southern - vs.TBA
(at Berea)
- 9:00 AM Berea Lady Pirates Invitational
Buckhorn - vs.East Jessamine
(at Berea)
- 12:00 PM Berea Lady Pirates Invitational
Estill County - vs.Sayre
(at Berea)
- 2:00 PM Berea Lady Pirates Invitational
Perry County Central - vs.TBA
(at Berea)
- 11:00 AM Berea Lady Pirates Invitational
Powell County - vs.Adair County
(at Berea)
- 4:00 PM Berea Lady Pirates Invitational
Buckhorn - vs.Adair County
(at Berea)
- 10:00 AM Berea Lady Pirates Invitational
Estill County - vs.Madison Southern
(at Berea)
- 12:00 PM Berea Lady Pirates Invitational
Perry County Central - vs.TBA
(at Berea)
- 10:00 AM Berea Lady Pirates Invitational
Powell County - vs.East Jessamine
(at Berea)
- 10:00 AM Berea Lady Pirates Invitational
East Jessamine - at Berea - Berea Lady Pirates Invitational
Oldham County - vs.TBA
(at Lafayette)
- 3:00 PM Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Henry Clay - vs.TBA
(at Lafayette)
- 8:00 AM Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Beechwood - vs.TBA
(at Lafayette)
- Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Atherton - vs.TBA
(at Lafayette)
- Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
West Jessamine - vs.TBA
(at Lafayette)
- Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Oldham County - vs.TBA
(at Lafayette)
- 12:00 PM Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Oldham County - vs.TBA
(at Lafayette)
- 9:00 AM Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Cooper - vs.TBA
(at Lafayette)
- Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Pulaski County - vs.TBA
(at Boyle County)
- Boyle County Invitational
Thomas Nelson - vs.TBA
(at Boyle County)
- Boyle County Invitational
Western Hills - vs.TBA
(at Boyle County)
- Boyle County Invitational
North Hardin - vs.TBA
(at Boyle County)
- 9:00 AM Boyle County Invitational
North Bullitt - vs.TBA
(at Ohio Valley Volleyball Center)
- First Spike
Franklin County - vs.TBA
(at Ohio Valley Volleyball Center)
- First Spike
Brown - vs.TBA
(at Ohio Valley Volleyball Center)
- First Spike
North Bullitt - vs.TBA
(at Ohio Valley Volleyball Center)
- First Spike
Waggener - vs.TBA
(at Ohio Valley Volleyball Center)
- 9:00 AM First Spike
North Bullitt - vs.TBA
(at Ohio Valley Volleyball Center)
- First Spike
North Bullitt - vs.TBA
(at Ohio Valley Volleyball Center)
- First Spike
Valley - vs.TBA
(at Ohio Valley Volleyball Center)
- First Spike
Whitefield Academy - vs.TBA
(at Ohio Valley Volleyball Center)
- First Spike
North Bullitt - vs.TBA
(at Ohio Valley Volleyball Center)
- First Spike
Calvary Christian - at Bracken County - 2:45 PM Glacier Invitational
TBA - at Bracken County - Glacier Invitational
Calvary Christian - vs.Lewis County
(at Bracken County)
- 1:30 PM Glacier Invitational
Calvary Christian - vs.Holmes
(at Bracken County)
- 11:15 AM Glacier Invitational
Harrison County - vs.TBA
(at Bracken County)
- 9:00 AM Glacier Invitational
East Ridge - vs.TBA
(at Paintsville)
- Paintsville Fall Classic
Shelby Valley - vs.TBA
(at Paintsville)
- Paintsville Fall Classic
East Ridge - vs.TBA
(at Paintsville)
- Paintsville Fall Classic
Pike County Central - at Paintsville - Paintsville Fall Classic
East Ridge - vs.TBA
(at Paintsville)
- Paintsville Fall Classic
Hancock County - vs.TBA
(at Springs Valley, IN)
- Springs Valley Tournament
Johnson Central - vs.TBA
(at Wolfe County)
- Swift Silver Mine DIG for the Gold
Prestonsburg - vs.TBA
(at Wolfe County)
- Swift Silver Mine DIG for the Gold
TBA - at Wolfe County - 10:00 AM Swift Silver Mine DIG for the Gold
Johnson Central - vs.TBA
(at Wolfe County)
- Swift Silver Mine DIG for the Gold
Leslie County - vs.TBA
(at Wolfe County)
- Swift Silver Mine DIG for the Gold
Central Hardin - vs.TBA
(at Owensboro)
- The Best of the West
Central Hardin - vs.TBA
(at Owensboro)
- The Best of the West
Central Hardin - vs.TBA
(at Owensboro)
- The Best of the West
Elizabethtown - vs.TBA
(at Owensboro)
- The Best of the West
TBA - at Owensboro - The Best of the West
South Warren - vs.TBA
(at Owensboro)
- The Best of the West
Ashland Blazer - vs.TBA -
Ashland Blazer - vs.TBA -
Oldham County - vs.TBA - 11:00 AM
Mercy - at Center Grove (Greenwood), IN - 1:15 PM
Walton-Verona - at Collins -
Monday, August 27, 2018
Ludlow - vs.TBA - 5:00 PM 9th Region
Beechwood - vs.TBA - 9th Region
Huntington, WV - at Ashland Blazer -
Chesapeake, OH - at Ashland Blazer -
Pleasure Ridge Park - at Atherton - 7:00 PM
Marion County - at Bardstown - 7:30 PM
Conner - at Bellevue - 7:00 PM
Madison Southern - at Berea - 5:30 PM
Holy Cross (Louisville) - at Beth Haven - 6:30 PM
Phelps - at Betsy Layne - 6:00 PM
Jackson City - at Breathitt County - 6:00 PM
Hazard - at Clay County - 5:30 PM
McLean County - at Crittenden County - 7:00 PM
Caverna - at Cumberland County - 6:00 PM
River View (Bradshaw), WV - at East Ridge - 6:00 PM
DuPont Manual - at Fairdale -
Ironton, OH - at Fairview - 7:00 PM
Warren Central - at Franklin-Simpson - 5:30 PM
Joppa-Maple Grove (Joppa), IL - at Fulton City - 6:00 PM
Heritage Academy - at Gallatin County - 6:00 PM
Carlisle County - at Graves County - 6:00 PM
Edmonson County - at Hart County - 5:00 PM
Community Christian (Paducah) - at Hickman County - 5:00 PM
St. Patrick - at Holy Family - 7:00 PM
Harlan County - at Jenkins - 6:00 PM
Walden - at Kentucky Country Day - 6:30 PM
Perry County Central - at Knott County Central - 6:00 PM
Prestonsburg - at Lawrence County - 6:00 PM
Morgan County - at Lee County - 6:00 PM
Wolfe County - at Letcher County Central - 6:00 PM
Pike County Central - at Magoffin County - 6:00 PM
Lynn Camp - at McCreary Central - 6:00 PM
Central Hardin - at Meade County - 7:30 PM
Whitefield Academy - at Mercy - 6:00 PM
Robertson County - at Montgomery County - 7:00 PM
Mayfield - at Murray - 5:00 PM
Augusta - at Nicholas County - 7:00 PM
South Oldham - at North Bullitt - 7:30 PM
North Oldham - at Paul Laurence Dunbar - 7:00 PM
Middlesboro - at Pineville - 5:30 PM
Lewis County - at Raceland - 7:00 PM
Glasgow - at Russellville - 5:30 PM
Elizabethtown - at Sacred Heart - 7:00 PM
Bullitt Central - at Southern - 6:00 PM
Bell County - at Thomas Walker (Ewing), VA - 5:30 PM
Todd County Central - at Trigg County - 7:00 PM
Carroll County - at Walton-Verona - 7:30 PM
Oneida Baptist Institute - at Williamsburg - 6:00 PM
Tuesday, August 28, 2018
Holy Family - at Bath County -
Campbell County - at Beechwood - 7:00 PM
Nelson County - at Bethlehem - 7:30 PM
Lawrence County - at Betsy Layne - 6:00 PM
Bishop Brossart - at Boone County - 7:00 PM
Robertson County - at Bourbon County - 7:00 PM
Silver Grove - at Bracken County - 6:00 PM
Seneca - at Brown - 6:30 PM
Marion County - at Campbellsville - 7:30 PM
Adair County - at Caverna - 5:00 PM
Atherton - at Central - 7:00 PM
Washington County - at Central Hardin - 7:30 PM
Burgin - at East Jessamine - 5:30 PM
Trinity (Whitesville) - at Edmonson County - 6:00 PM
Henry County - at Eminence - 5:30 PM
Russell - at Fairview - 7:00 PM
Valley - at Fern Creek - 6:00 PM
Ashland Blazer - at Fleming County - 7:00 PM
Prestonsburg - at Floyd Central - 7:00 PM
Crittenden County - at Fort Campbell - 7:00 PM
Berea - at Frankfort - 6:00 PM
Woodford County - at Franklin County - 7:30 PM
Russellville - at Franklin-Simpson - 5:30 PM
Breckinridge County - at Frederick Fraize - 6:30 PM
Calloway County - at Fulton City - 6:00 PM
Owen County - at Gallatin County - 6:30 PM
Allen County-Scottsville - at Glasgow - 5:30 PM
Henderson County - at Hancock County - 7:00 PM
Wolfe County - at Hazard - 6:00 PM
West Jessamine - at Henry Clay - 7:30 PM
Bellevue - at Heritage Academy - 7:00 PM
Caldwell County - at Hopkins County Central - 7:00 PM
Lee County - at Jackson City - 6:00 PM
Western - at Jeffersontown - 7:00 PM
Pikeville - at Johnson Central - 6:30 PM
Bullitt East - at Kentucky Country Day - 6:30 PM
Leslie County - at Knott County Central - 6:00 PM
Pineville - at Knox Central - 5:30 PM
Calvary Christian - at Ludlow - 7:00 PM
Madison Central - at Madison Southern - 5:30 PM
Paintsville - at Magoffin County - 6:00 PM
DuPont Manual - at Male -
Rowan County - at Menifee County - 6:00 PM
Pleasure Ridge Park - at North Bullitt - 7:00 PM
John Hardin - at North Hardin - 7:30 PM
Trimble County - at North Oldham - 7:30 PM
Clay County - at Oneida Baptist Institute - 6:00 PM
Apollo - at Owensboro - 7:00 PM
Powell County - at Owsley County - 7:00 PM
Nicholas County - at Pendleton County - 7:00 PM
Piarist School - at Phelps - 6:00 PM
Letcher County Central - at Pike County Central - 6:00 PM
Mercy - at Presentation - 7:00 PM
Casey County - at Pulaski County - 7:30 PM
Estill County - at Red Bird - 7:00 PM
Lincoln County - at Rockcastle County - 5:30 PM
Frederick Douglass - at Sayre - 7:00 PM
Tates Creek - at Scott County - 7:30 PM
Eastern - at South Oldham - 7:30 PM
Murray - at St. Mary - 6:00 PM
Mason County - at St. Patrick - 7:00 PM
LaRue County - at Thomas Nelson - 7:30 PM
Harlan County - at Thomas Walker (Ewing), VA - 6:00 PM
Logan County - at Todd County Central - 7:00 PM
Ballard - at Waggener - 6:30 PM
South Warren - at Warren East - 7:00 PM
Union County - at Webster County - 7:00 PM
George Rogers Clark - at Western Hills - 7:00 PM
Beth Haven - at Whitefield Academy - 7:00 PM
Corbin - at Whitley County - 5:00 PM
Jellico, TN - at Williamsburg - 6:00 PM
Grant County - at Williamstown - 7:00 PM
Wednesday, August 29, 2018
Prestonsburg - vs.Jenkins
(at East Ridge)
- 7:15 PM 15th Region
Shelby Valley - vs.Paintsville
(at East Ridge)
- 15th Region
Montgomery County - at Anderson County - 7:30 PM
Sacred Heart - at Assumption - 7:00 PM
Harrison County - at Augusta - 7:00 PM
Pendleton County - at Bracken County - 7:00 PM
Newport Central Catholic - at Conner - 7:30 PM
Eminence - at Frankfort - 5:30 PM
Daviess County - at Frederick Fraize - 6:30 PM
Fort Campbell - at Kenwood (Clarksville), TN - 7:00 PM
Dixie Heights - at Ludlow - 7:30 PM
Sayre - at Nicholas County - 7:00 PM
Knott County Central - at Owsley County -
Knott County Central - at Owsley County -
Buckhorn - at Perry County Central - 6:00 PM
Fern Creek - at Seneca - 6:00 PM
Beechwood - at Simon Kenton - 7:00 PM
Bullitt Central - at Walden - 7:00 PM
Scott - at Walton-Verona - 7:00 PM
Trimble County - at Williamstown - 7:00 PM
Thursday, August 30, 2018
Sheldon Clark - vs.Piarist School
(at East Ridge)
- 6:00 PM 15th Region
Allen County-Scottsville - vs.Red Boiling Springs, TN - 6:30 PM
Greenup County - at Ashland Blazer - 7:00 PM
Fleming County - at Bath County - 7:00 PM
Pike County Central - at Belfry - 6:00 PM
Harlan County - at Bell County - 6:00 PM
Owsley County - at Berea - 6:00 PM
Valley - at Beth Haven - 6:30 PM
LaRue County - at Bethlehem - 7:30 PM
Letcher County Central - at Betsy Layne - 6:00 PM
Campbell County - at Bishop Brossart - 7:00 PM
Harrison County - at Boone County - 7:30 PM
South Warren - at Bowling Green - 7:00 PM
Robertson County - at Bracken County - 7:00 PM
Spencer County - at Bullitt Central - 7:30 PM
DuPont Manual - at Bullitt East - 7:30 PM
Edmonson County - at Butler County - 5:00 PM
Fulton City - at Carlisle County - 6:00 PM
Gallatin County - at Carroll County - 7:30 PM
Rockcastle County - at Casey County - 5:30 PM
Perry County Central - at Clay County - 6:00 PM
Dixie Heights - at Conner - 7:30 PM
Scott - at Cooper - 7:00 PM
Mercer County - at East Jessamine - 6:00 PM
Owen County - at Eminence - 5:30 PM
Jeffersontown - at Fern Creek - 7:00 PM
Christian County - at Fort Campbell - 7:30 PM
Brown - at Fort Knox - 7:00 PM
Frankfort - at Franklin County - 7:00 PM
Burgin - at Garrard County - 6:00 PM
Caverna - at Green County - 5:30 PM
East Ridge - at Grundy, VA - 6:00 PM
Breckinridge County - at Hancock County - 7:00 PM
Webster County - at Henderson County - 7:00 PM
Trimble County - at Henry County - 7:30 PM
Madisonville-North Hopkins - at Hopkins County Central - 7:00 PM
Apollo - at Hopkinsville - 7:30 PM
Central Hardin - at John Hardin - 7:30 PM
Brown - at Kentucky Country Day - 6:30 PM
Danville Christian - at Kentucky School f/t Deaf - 6:00 PM
Corbin - at Knox Central - 5:00 PM
Henry Clay - at Lafayette - 7:30 PM
Rose Hill Christian - at Lawrence County - 6:00 PM
Buckhorn - at Leslie County - 6:00 PM
Boyd County - at Lewis County - 7:00 PM
Western Hills - at Lexington Catholic - 7:00 PM
Red Bird - at Lynn Camp - 6:00 PM
Frederick Douglass - at Madison Southern - 7:30 PM
June Buchanan - at Magoffin County - 6:00 PM
Nelson County - at Marion County - 7:30 PM
Muhlenberg County - at McLean County - 7:30 PM
Johnson Central - at Menifee County - 6:00 PM
Notre Dame - at Mercy - 7:30 PM
Harlan - at Middlesboro - 5:30 PM
Glasgow - at Monroe County - 5:30 PM
North Bullitt - at Moore - 7:00 PM
Calloway County - at Murray - 6:00 PM
Heritage Academy - at Newport - 7:00 PM
St. Patrick - at Nicholas County - 7:00 PM
Elizabethtown - at North Hardin - 7:30 PM
Pulaski County - at North Laurel - 7:30 PM
Kentucky Country Day - at North Oldham - 5:30 PM
Simon Kenton - at Oldham County - 7:30 PM
Williamsburg - at Oneida Baptist Institute - 6:00 PM
Frederick Fraize - at Owensboro - 6:30 PM
Estill County - at Powell County - 7:00 PM
Male - at Presentation - 7:00 PM
Fairview - at Rowan County - 7:00 PM
George Rogers Clark - at Scott County - 7:00 PM
Western - at Shawnee - 6:00 PM
South Oldham - at Shelby County - 7:30 PM
Bellevue - at Silver Grove - 6:00 PM
Seneca - at Southern - 6:00 PM
Lexington Christian - at Thomas Nelson - 7:30 PM
Doss - at Waggener - 6:30 PM
Holy Cross (Covington) - at Walton-Verona - 7:00 PM
Todd County Central - at Warren Central - 7:00 PM
Raceland - at West Carter - 7:00 PM
Allen County-Scottsville - at Westmoreland, TN - 5:00 PM
Portland Christian - at Whitefield Academy - 7:00 PM
Pendleton County - at Williamstown - 7:00 PM
Jackson City - at Wolfe County - 6:00 PM
Bryan Station - at Woodford County - 7:30 PM
Friday, August 31, 2018
Fleming County - at Augusta - 7:00 PM
Danville Christian - at Berea - 5:30 PM
Buckhorn - at Oneida Baptist Institute - 7:00 PM
Buckhorn - at Oneida Baptist Institute - 6:00 PM
Breathitt County - at Owsley County - 6:00 PM
Saturday, September 1, 2018
Tates Creek - vs.TBA
(at Montgomery, IN)
- 9:00 AM Barr-Reeve Tournament
Meade County - vs.TBA
(at Elizabethtown)
- 2:00 PM Hilliard Lyons Fall Classic
Meade County - vs.TBA
(at Elizabethtown)
- 12:00 PM Hilliard Lyons Fall Classic
John Hardin - vs.TBA
(at Elizabethtown)
- 8:00 AM Hilliard Lyons Fall Classic
Rowan County - vs.TBA
(at Elizabethtown)
- Hilliard Lyons Fall Classic
Meade County - vs.TBA
(at Elizabethtown)
- 10:00 AM Hilliard Lyons Fall Classic
Meade County - vs.TBA
(at Elizabethtown)
- 8:00 AM Hilliard Lyons Fall Classic
TBA - at Elizabethtown - 9:00 AM Hilliard Lyons Fall Classic
Meade County - vs.TBA
(at Elizabethtown)
- 4:00 PM Hilliard Lyons Fall Classic
Boone County - vs.Newport Central Catholic - 10:00 AM
Boone County - at Scott County - 9:00 AM
Leslie County - at South Laurel -
Burgin - at West Jessamine - 12:30 PM
Mercer County - at West Jessamine - 11:00 AM
Monday, September 3, 2018
Red Bird - at Bell County - 5:30 PM
Danville - at Burgin - 5:00 PM
South Laurel - at Clay County - 5:30 PM
Spencer County - at Eminence - 5:30 PM
Perry County Central - at Lee County - 6:00 PM
Knox Central - at Lynn Camp - 6:00 PM
Estill County - at Morgan County - 6:00 PM
Tuesday, September 4, 2018
Prestonsburg - vs.TBA
(at East Ridge)
- 6:00 PM 15th Region
Hart County - at Adair County - 5:00 PM
Franklin-Simpson - at Allen County-Scottsville - 5:30 PM
Daviess County - at Apollo - 7:00 PM
Mercy - at Assumption - 7:00 PM
Male - at Atherton - 7:00 PM
Danville Christian - at Barbourville - 7:00 PM
Shelby Valley - at Belfry - 6:00 PM
Berea - at Bell County - 6:00 PM
Kentucky School f/t Deaf - at Beth Haven - 7:00 PM
North Bullitt - at Bethlehem - 7:30 PM
Beechwood - at Boone County - 7:00 PM
Bracken County - at Bourbon County - 8:00 PM
Powell County - at Breathitt County - 7:00 PM
Ohio County - at Breckinridge County - 7:30 PM
Sayre - at Burgin - 6:00 PM
Bishop Brossart - at Calvary Christian - 7:00 PM
Owen County - at Carroll County - 7:30 PM
Moore - at Central - 6:00 PM
South Oldham - at Collins - 7:30 PM
Bellevue - at Dayton - 7:00 PM
Ashland Blazer - at East Carter - 7:00 PM
Franklin County - at East Jessamine - 6:00 PM
Russellville - at Edmonson County - 5:30 PM
Knott County Central - at Estill County - 6:00 PM
Jeffersontown - at Fairdale -
Boyd County - at Fairview - 7:00 PM
Rowan County - at Fleming County - 7:00 PM
Sacred Heart - at Floyd Central (Floyds Knobs), IN - 7:00 PM
Lexington Christian - at Frederick Douglass - 7:30 PM
Fulton City - at Fulton County - 6:00 PM
Henry County - at Gallatin County - 7:00 PM
Caverna - at Glasgow - 5:00 PM
Perry County Central - at Hazard - 6:00 PM
Leslie County - at Jackson City - 6:00 PM
Pineville - at Jackson County - 6:00 PM
Marion County - at John Hardin - 7:30 PM
Floyd Central - at Johnson Central - 7:00 PM
Sheldon Clark - at Lawrence County - 6:00 PM
Trimble County - at Lloyd Memorial - 7:30 PM
McCreary Central - at Lynn Camp - 6:00 PM
Morgan County - at Magoffin County - 6:00 PM
Carlisle County - at Mayfield - 6:00 PM
Trinity (Whitesville) - at McLean County - 7:30 PM
Frederick Fraize - at Meade County - 7:00 PM
Bullitt Central - at Nelson County - 7:30 PM
Bath County - at Nicholas County - 7:00 PM
Central Hardin - at North Hardin - 7:30 PM
Corbin - at North Laurel - 5:00 PM
Owensboro - at Owensboro Catholic - 7:00 PM
Lee County - at Owsley County -
Hickman County - at Paducah Tilghman - 5:30 PM
Betsy Layne - at Pike County Central - 6:00 PM
Fern Creek - at Pleasure Ridge Park - 6:00 PM
Greenup County - at Raceland - 7:00 PM
Oneida Baptist Institute - at Red Bird - 6:00 PM
Pendleton County - at Robertson County - 7:00 PM
Oldham County - at Scott County - 7:30 PM
DuPont Manual - at Seneca - 7:00 PM
Ludlow - at Silver Grove - 6:00 PM
Pulaski County - at Somerset - 7:30 PM
Williamsburg - at South Laurel - 6:00 PM
Portland Christian - at Spencer County - 6:30 PM
LaRue County - at Taylor County - 7:30 PM
Fort Campbell - at Todd County Central - 7:00 PM
Henderson County - at Union County - 7:00 PM
Heritage Academy - at Villa Madonna - 7:00 PM
Brown - at Waggener - 6:30 PM
Eminence - at Walton-Verona - 5:30 PM
South Warren - at Warren Central - 7:00 PM
Crittenden County - at Webster County - 7:00 PM
Lexington Catholic - at West Jessamine - 7:30 PM
Southern - at Western - 6:00 PM
Fort Knox - at Whitefield Academy - 7:00 PM
Rockcastle County - at Whitley County - 5:30 PM
Covington Latin - at Williamstown - 6:30 PM
George Rogers Clark - at Wolfe County - 7:00 PM
Wednesday, September 5, 2018
St. Patrick - at Augusta - 7:00 PM
Newport - at Bellevue - 7:00 PM
Madison Southern - at Bourbon County - 8:00 PM
Campbell County - at Conner - 7:00 PM
Fort Knox - at Elizabethtown - 6:00 PM
Anderson County - at Eminence - 5:30 PM
Bullitt East - at Fern Creek - 6:00 PM
Paul Laurence Dunbar - at Frederick Douglass - 7:30 PM
Grayson County - at Frederick Fraize - 6:30 PM
Bracken County - at Harrison County - 7:30 PM
Bath County - at Holy Family -
Fort Campbell - at Hopkinsville - 6:30 PM
Waggener - at Iroquois - 6:30 PM
Seneca - at Jeffersontown - 7:00 PM
Prestonsburg - at Johnson Central - 6:00 PM
Collins - at Kentucky Country Day - 6:30 PM
Estill County - at Lee County - 6:00 PM
Jackson City - at Letcher County Central - 6:30 PM
Villa Madonna - at Ludlow - 7:00 PM
Buckhorn - at Magoffin County - 6:00 PM
Nicholas County - at Menifee County - 7:00 PM
Rowan County - at Montgomery County - 7:00 PM
Ryle - at North Oldham - 7:30 PM
June Buchanan - at Owsley County - 6:00 PM
DuPont Manual - at Presentation -
Frankfort - at Sayre - 6:00 PM
Lafayette - at Tates Creek - 7:30 PM
Switzerland County (Vevay), IN - at Trimble County - 7:30 PM
Doss - at Valley - 6:30 PM
Western Hills - at Woodford County - 7:30 PM
Thursday, September 6, 2018
Lee County - vs.Leslie County - 6:00 PM 14th Region
Buckhorn - vs.Owsley County - 7:30 PM 14th Region
Edmonson County - at Allen County-Scottsville - 5:30 PM
Boyd County - at Ashland Blazer - 7:00 PM
Waggener - at Atherton - 6:30 PM
Lynn Camp - at Barbourville - 6:00 PM
Lynn Camp - at Barbourville - 6:00 PM
Glasgow - at Barren County - 5:00 PM
Pineville - at Bell County - 5:30 PM
Covington Latin - at Bellevue - 6:30 PM
Kentucky School f/t Deaf - at Berea - 6:00 PM
Ludlow - at Bishop Brossart - 7:00 PM
Cooper - at Boone County - 7:00 PM
St. Patrick - at Bracken County - 7:00 PM
Bullitt East - at Bullitt Central - 7:30 PM
East Jessamine - at Burgin - 5:30 PM
Campbell County - at Calvary Christian - 7:00 PM
Union City, TN - at Carlisle County - 6:00 PM
Warren Central - at Caverna - 5:30 PM
Portland Christian - at Central - 6:00 PM
Ryle - at Conner - 7:00 PM
Williamsburg - at Corbin - 6:00 PM
Trigg County - at Crittenden County - 7:00 PM
Western - at Doss - 6:00 PM
Central Hardin - at Elizabethtown - 7:30 PM
Gallatin County - at Eminence - 5:30 PM
Beth Haven - at Fairdale - 6:30 PM
Powell County - at Frankfort - 7:00 PM
Logan County - at Franklin-Simpson - 5:30 PM
Madison Central - at Frederick Douglass - 7:30 PM
Cannelton, IN - at Hancock County - 7:00 PM
Middlesboro - at Harlan County - 6:00 PM
Nicholas County - at Harrison County - 7:00 PM
Mercy - at Henry Clay - 7:30 PM
Carroll County - at Henry County - 7:30 PM
Newport - at Heritage Academy - 7:00 PM
Fulton County - at Hickman County - 6:00 PM
Walton-Verona - at Highlands - 7:00 PM
Greenup County - at Holy Family -
Webster County - at Hopkins County Central - 7:00 PM
Fulton City - at Humboldt, TN - 5:00 PM
Christian Academy-Louisville - at Kentucky Country Day - 6:30 PM
Clay County - at Knox Central - 5:30 PM
Green County - at LaRue County - 8:00 PM
Western Hills - at Lexington Christian - 7:00 PM
George Rogers Clark - at Madison Southern - 7:00 PM
Fort Campbell - at Madisonville-North Hopkins - 7:30 PM
Holy Cross (Louisville) - at Male - 7:00 PM
Owensboro - at McLean County - 7:30 PM
Breathitt County - at Menifee County - 6:00 PM
Lawrence County - at Morgan County - 6:00 PM
Marshall County - at Murray - 5:00 PM
Bardstown - at North Bullitt - 7:30 PM
Jackson County - at Oneida Baptist Institute - 5:30 PM
Hazard - at Owsley County - 6:00 PM
Prestonsburg - at Phelps - 6:00 PM
Knott County Central - at Pike County Central - 6:00 PM
Belfry - at Pikeville - 6:00 PM
Valley - at Pleasure Ridge Park - 6:30 PM
Rockcastle County - at Pulaski County - 7:30 PM
East Carter - at Raceland - 7:00 PM
Fleming County - at Russell - 7:30 PM
Todd County Central - at Russellville - 7:00 PM
Sacred Heart - at Seneca - 6:00 PM
Oldham County - at South Oldham - 7:30 PM
Greenwood - at South Warren - 7:00 PM
Lexington Catholic - at Tates Creek - 7:30 PM
Marion County - at Thomas Nelson - 7:30 PM
Fairview - at West Carter - 7:00 PM
Fern Creek - at Whitefield Academy - 7:00 PM
Lloyd Memorial - at Williamstown - 7:00 PM
Letcher County Central - at Wolfe County - 6:00 PM
Friday, September 7, 2018
Sacred Heart - vs.TBA
(at OVVC)
- 6:00 PM LVIT
Mercy - vs.TBA
(at OVVC)
- LVIT
Sacred Heart - vs.TBA
(at OVVC)
- 5:00 PM LVIT
DuPont Manual - vs.TBA
(at OVVC)
- LVIT
Male - vs.TBA
(at OVVC)
- LVIT
TBA - at Rockcastle County - Lady Rocket Invitational
Corbin - vs.TBA
(at Rockcastle County)
- Lady Rocket Invitational
Apollo - vs.TBA
(at Central Hardin)
- Queens of the Court
John Hardin - vs.TBA
(at Central Hardin)
- 5:00 PM Queens of the Court
TBA - at Central Hardin - 6:00 PM Queens of the Court
Apollo - vs.TBA
(at Central Hardin)
- Queens of the Court
North Hardin - vs.TBA
(at Central Hardin)
- 6:00 PM Queens of the Court
Allen County-Scottsville - vs.TBA
(at Central Hardin)
- Queens of the Court
Meade County - vs.TBA
(at Central Hardin)
- 8:00 PM Queens of the Court
Bullitt East - vs.TBA
(at Central Hardin)
- Queens of the Court
Meade County - vs.TBA
(at Central Hardin)
- 6:00 PM Queens of the Court
TBA - at Central Hardin - 8:00 PM Queens of the Court
Henry Clay - vs.TBA
(at Sevierville, TN)
- 5:00 PM Rocky Top Classic
West Jessamine - vs.TBA
(at Sevierville, TN)
- Rocky Top Classic
Harlan - vs.TBA
(at Sevierville, TN)
- 8:00 PM Rocky Top Classic
Bullitt Central - vs.TBA
(at Scott)
- September Slam
Beechwood - vs.TBA
(at Scott)
- September Slam
Boone County - vs.TBA
(at Scott)
- September Slam
North Bullitt - vs.TBA
(at Woodford County)
- Woodford County Invitational Tournament
Marion County - vs.TBA
(at Woodford County)
- Woodford County Invitational Tournament
North Bullitt - vs.TBA
(at Woodford County)
- Woodford County Invitational Tournament
Paul Laurence Dunbar - vs.TBA -
Oldham County - vs.TBA - 8:00 PM
Oldham County - vs.TBA - 7:00 PM
Calvary Christian - at Gallatin County - 6:30 PM
Menifee County - at Jackson City - 6:00 PM
Owsley County - at Oneida Baptist Institute - 6:00 PM
Saturday, September 8, 2018
Berea - at Frankfort - 12:30 PM 11th Region
Jackson City - vs.Knott County Central - 5:00 PM 14th Region
June Buchanan - vs.Hazard - 2:00 PM 14th Region
Wolfe County - vs.TBA - 11:00 AM 14th Region
Breathitt County - vs.TBA - 3:30 PM 14th Region
Carlisle County - vs.TBA
(at Sportsplex, Paducah)
- 1st Region
Fulton City - vs.TBA
(at Sportsplex, Paducah)
- 1st Region
McLean County - vs.Edmonson County - 9:00 AM 3rd Region
Edmonson County - vs.Trinity (Whitesville) - 3rd Region
Hancock County - vs.TBA - 3rd Region
Bethlehem - vs.Fort Knox
(at Green County)
- 1:00 PM 5th Region
Trimble County - vs.Eminence
(at Williamstown)
- 10:00 AM 8th Region
Carroll County - vs.Owen County
(at Williamstown)
- 9:00 AM 8th Region
Gallatin County - vs.Walton-Verona
(at Williamstown)
- 11:00 AM 8th Region
TBA - at Sheldon Clark - 9:00 AM Cardinal Classic
Lawrence County - vs.TBA
(at Sheldon Clark)
- Cardinal Classic
Sacred Heart - vs.TBA
(at OVVC)
- 12:00 PM LVIT
DuPont Manual - vs.TBA
(at OVVC)
- LVIT
Male - vs.TBA
(at OVVC)
- LVIT
Sacred Heart - vs.TBA
(at OVVC)
- 11:00 AM LVIT
Sacred Heart - vs.TBA
(at OVVC)
- 10:00 AM LVIT
Mercy - vs.TBA
(at OVVC)
- LVIT
TBA - at Rockcastle County - Lady Rocket Invitational
Meade County - vs.TBA
(at Central Hardin)
- 1:00 PM Queens of the Court
Meade County - vs.TBA
(at Central Hardin)
- 11:00 AM Queens of the Court
TBA - at Central Hardin - 4:00 PM Queens of the Court
Apollo - vs.TBA
(at Central Hardin)
- Queens of the Court
North Hardin - vs.TBA
(at Central Hardin)
- 8:00 AM Queens of the Court
Allen County-Scottsville - vs.TBA
(at Central Hardin)
- Queens of the Court
Meade County - vs.TBA
(at Central Hardin)
- 9:00 AM Queens of the Court
TBA - at Central Hardin - 2:00 PM Queens of the Court
Apollo - vs.TBA
(at Central Hardin)
- Queens of the Court
Bullitt East - vs.TBA
(at Central Hardin)
- Queens of the Court
TBA - at Central Hardin - 12:00 PM Queens of the Court
Apollo - vs.TBA
(at Central Hardin)
- Queens of the Court
John Hardin - vs.TBA
(at Central Hardin)
- Queens of the Court
West Jessamine - vs.TBA
(at Sevierville, TN)
- Rocky Top Classic
Harlan - vs.TBA
(at Sevierville, TN)
- 9:00 AM Rocky Top Classic
Henry Clay - vs.TBA
(at Sevierville, TN)
- 8:30 AM Rocky Top Classic
Beechwood - vs.TBA
(at Scott)
- September Slam
Oldham County - vs.TBA
(at Scott)
- 10:00 AM September Slam
Oldham County - vs.TBA
(at Scott)
- 9:00 AM September Slam
Oldham County - vs.TBA
(at Scott)
- 2:30 PM September Slam
Bullitt Central - vs.TBA
(at Scott)
- September Slam
Oldham County - vs.TBA
(at Scott)
- 12:30 PM September Slam
North Bullitt - vs.TBA
(at Woodford County)
- Woodford County Invitational Tournament
North Bullitt - vs.TBA
(at Woodford County)
- Woodford County Invitational Tournament
Rowan County - vs.TBA
(at Woodford County)
- Woodford County Invitational Tournament
North Bullitt - vs.TBA
(at Woodford County)
- Woodford County Invitational Tournament
Marion County - vs.TBA
(at Woodford County)
- Woodford County Invitational Tournament
Owensboro - vs.Christian County -
Holy Family - vs.West Carter -
Danville Christian - vs.Beth Haven - 12:30 PM
West Carter - at Boyd County -
Holy Family - at Boyd County -
Montgomery County - at Fleming County - 2:00 PM
Owensboro - at Henderson County - 4:00 PM
Christian County - at Henderson County - 2:00 PM
Owensboro - at Henderson County -
Beth Haven - at Heritage Academy - 11:00 AM
Danville Christian - at Heritage Academy - 2:00 PM
Oneida Baptist Institute - at Pineville - 2:00 PM
Waggener - at TBA - 9:00 AM
Barren County - at Western Hills -
Sayre - at Western Hills -
Newport Central Catholic - at Western Hills -
Monday, September 10, 2018
Marion County - at Adair County - 6:30 PM
Greenwood - at Allen County-Scottsville - 5:30 PM
Franklin County - at Anderson County - 7:30 PM
Kentucky Country Day - at Atherton - 6:30 PM
Robertson County - at Augusta - 7:00 PM
Menifee County - at Bath County - 6:00 PM
Phelps - at Belfry - 6:00 PM
Nicholas County - at Berea - 6:00 PM
Bardstown - at Bethlehem - 7:30 PM
Bellevue - at Bishop Brossart - 7:00 PM
Perry County Central - at Buckhorn - 6:00 PM
North Bullitt - at Butler - 7:00 PM
Walton-Verona - at Campbell County - 7:00 PM
Obion County (Troy), TN - at Carlisle County - 6:00 PM
Metcalfe County - at Caverna - 5:00 PM
Red Bird - at Clay County - 5:30 PM
Warren Central - at Edmonson County - 5:30 PM
Jackson City - at Estill County - 6:00 PM
Mercy - at Fern Creek - 6:00 PM
West Creek (Clarksville), TN - at Fort Campbell - 7:00 PM
Union County - at Hancock County - 7:00 PM
Harlan - at Harlan County - 6:00 PM
Glasgow - at Hart County - 5:00 PM
McLean County - at Hopkins County Central - 7:00 PM
Brown - at John Hardin - 6:30 PM
Sheldon Clark - at Johnson Central - 6:30 PM
Washington County - at LaRue County - 7:30 PM
Floyd Central - at Lawrence County - 6:00 PM
Hazard - at Leslie County - 6:00 PM
Jellico, TN - at Lynn Camp - 6:00 PM
June Buchanan - at Magoffin County - 6:00 PM
Pleasure Ridge Park - at Meade County - 7:00 PM
Breathitt County - at Morgan County - 6:00 PM
Paducah Tilghman - at Murray - 6:00 PM
Franklin-Simpson - at Ohio County - 5:30 PM
Danville Christian - at Oneida Baptist Institute - 8:00 PM
Kentucky School f/t Deaf - at Oneida Baptist Institute - 7:00 PM
Prestonsburg - at Pike County Central - 6:00 PM
Whitley County - at Pulaski County - 7:30 PM
Ironton, OH - at Raceland - 7:00 PM
Fairview - at Russell - 7:00 PM
Whitefield Academy - at Seneca - 7:00 PM
Paintsville - at Shelby Valley - 6:00 PM
Southern - at Spencer County - 6:00 PM
Waggener - at Valley - 6:30 PM
Gallatin County - at Villa Madonna - 6:30 PM
McCreary Central - at Williamsburg - 6:00 PM
Tuesday, September 11, 2018
Hart County - at Barren County - 5:00 PM
Harlan - at Bell County - 5:30 PM
Powell County - at Berea - 6:00 PM
George Rogers Clark - at Bourbon County - 7:00 PM
Rose Hill Christian - at Boyd County - 7:00 PM
Wolfe County - at Breathitt County - 6:00 PM
Edmonson County - at Breckinridge County - 7:00 PM
Eastern - at Brown - 6:30 PM
Frederick Douglass - at Bryan Station - 7:30 PM
Shelby County - at Bullitt Central - 7:00 PM
Mercy - at Bullitt East - 7:30 PM
Valley - at Butler - 6:30 PM
Caverna - at Butler County - 5:30 PM
Boone County - at Campbell County - 7:00 PM
Lloyd Memorial - at Carroll County - 7:00 PM
Ballard - at Central - 7:00 PM
Bethlehem - at Central Hardin - 7:30 PM
Paul Laurence Dunbar - at Christian Academy-Louisville - 7:00 PM
Oneida Baptist Institute - at Clay County - 6:00 PM
Beechwood - at Cooper - 7:00 PM
Livingston Central - at Crittenden County - 7:00 PM
Owensboro - at Daviess County - 7:00 PM
Calvary Christian - at Dayton - 7:00 PM
Portland Christian - at DuPont Manual - 6:00 PM
Pikeville - at East Ridge - 6:00 PM
Menifee County - at Estill County - 6:00 PM
Raceland - at Fleming County - 7:00 PM
Hopkins County Central - at Fort Campbell - 7:00 PM
North Hardin - at Fort Knox - 7:30 PM
Fulton County - at Fulton City - 6:00 PM
Eminence - at Grant County - 5:30 PM
Frederick Fraize - at Hancock County - 7:00 PM
Jenkins - at Harlan County - 6:00 PM
Carlisle County - at Hickman County - 6:00 PM
Carlisle County - at Hickman County - 6:00 PM
Phelps - at Hurley, VA - 6:00 PM
Beth Haven - at Iroquois - 6:00 PM
Magoffin County - at Jackson City - 6:00 PM
St. Francis - at Jeffersontown - 7:00 PM
Paintsville - at Johnson Central - 6:30 PM
Sayre - at Kentucky School f/t Deaf - 7:00 PM
Madison Southern - at Lexington Christian - 5:30 PM
Bellevue - at Ludlow - 7:30 PM
Middlesboro - at Lynn Camp - 6:00 PM
Woodford County - at Madison Central - 7:30 PM
Bracken County - at Mason County - 7:30 PM
Western - at Moore - 6:30 PM
Elizabethtown - at Nelson County - 5:30 PM
Providence (Clarksville), IN - at North Oldham - 7:30 PM
Conner - at Notre Dame - 7:00 PM
Western Hills - at Owen County - 7:00 PM
Apollo - at Owensboro Catholic - 7:00 PM
Letcher County Central - at Owsley County -
Shelby Valley - at Prestonsburg - 6:00 PM
Corbin - at Pulaski County - 7:30 PM
Buckhorn - at Red Bird - 5:30 PM
Harrison County - at Robertson County - 7:00 PM
Boyle County - at Rockcastle County - 5:30 PM
West Carter - at Rowan County - 7:00 PM
Presentation - at Sacred Heart - 7:00 PM
Henry Clay - at Scott County - 7:30 PM
Male - at Seneca - 7:00 PM
Lawrence County - at Sheldon Clark - 6:00 PM
Williamstown - at Simon Kenton - 7:00 PM
Warren East - at South Warren - 7:00 PM
Fairdale - at Southern - 6:00 PM
Washington County - at Thomas Nelson - 7:30 PM
Franklin-Simpson - at Todd County Central - 5:30 PM
Oldham County - at Trimble County - 7:00 PM
Fern Creek - at Walden - 6:00 PM
Henderson County - at Webster County - 7:00 PM
East Jessamine - at West Jessamine - 5:30 PM
Waggener - at Whitefield Academy - 7:00 PM
Whitley County - at Williamsburg - 6:00 PM
Wednesday, September 12, 2018
Nicholas County - at Augusta - 7:00 PM
Bishop Brossart - at Beechwood - 7:00 PM
North Bullitt - at Bullitt Central - 7:30 PM
Scott - at Conner - 7:00 PM
Thomas Nelson - at Fern Creek - 6:00 PM
Prestonsburg - at June Buchanan - 6:00 PM
Morgan County - at Montgomery County - 7:30 PM
Silver Creek (Sellersburg), IN - at Oldham County - 7:30 PM
St. Patrick - at Robertson County - 7:00 PM
Atherton - at Sacred Heart - 7:00 PM
Eminence - at South Oldham - 7:30 PM
Gallatin County - at Trimble County - 6:30 PM
Owen County - at Walton-Verona - 7:30 PM
Tates Creek - at Woodford County - 7:30 PM
Thursday, September 13, 2018
Barren County - at Allen County-Scottsville - 5:30 PM
Caldwell County - at Apollo - 7:00 PM
Fairview - at Bath County - 7:00 PM
Middlesboro - at Bell County - 5:30 PM
Pleasure Ridge Park - at Beth Haven - 6:30 PM
Raceland - at Boyd County - 7:00 PM
Buckhorn - at Breathitt County - 6:00 PM
West Jessamine - at Burgin - 5:30 PM
Newport - at Calvary Christian - 7:00 PM
Eminence - at Carroll County - 7:30 PM
Pulaski County - at Casey County - 7:30 PM
Green County - at Caverna - 5:00 PM
Jackson County - at Clay County - 5:30 PM
Oldham County - at Collins - 7:30 PM
Simon Kenton - at Cooper - 7:00 PM
Whitley County - at Corbin - 5:00 PM
Central - at DuPont Manual - 7:00 PM
Garrard County - at East Jessamine - 6:00 PM
Jenkins - at East Ridge - 6:00 PM
Butler County - at Edmonson County - 5:00 PM
John Hardin - at Elizabethtown - 7:30 PM
Owsley County - at Estill County -
Whitefield Academy - at Fort Knox - 7:00 PM
Lexington Catholic - at Franklin County - 7:30 PM
Harrison County - at Frederick Douglass - 7:30 PM
Cannelton, IN - at Frederick Fraize - 6:30 PM
Carlisle County - at Fulton City - 6:00 PM
Bryan Station - at George Rogers Clark - 7:00 PM
Russellville - at Glasgow - 5:30 PM
Gallatin County - at Grant County - 6:30 PM
Ashland Blazer - at Greenup County - 7:00 PM
Trinity (Whitesville) - at Hancock County - 7:00 PM
LaRue County - at Hart County - 7:00 PM
Boone County - at Highlands - 7:00 PM
South Oldham - at Holy Cross (Louisville) - 7:30 PM
West Carter - at Holy Family -
Bullitt East - at Jeffersontown - 6:30 PM
Eastern - at Kentucky Country Day - 6:30 PM
Jackson City - at Knott County Central - 6:00 PM
Johnson Central - at Lawrence County - 7:30 PM
Johnson Central - at Lawrence County - 6:00 PM
Covington Latin - at Ludlow - 6:30 PM
Berea - at Madison Southern - 5:30 PM
Henderson County - at Madisonville-North Hopkins - 7:00 PM
Brown - at Male - 7:00 PM
Nicholas County - at Mason County - 7:00 PM
Daviess County - at Meade County - 8:30 PM
Southern - at Moore - 6:00 PM
Lee County - at Morgan County - 6:00 PM
McLean County - at Muhlenberg County - 7:30 PM
Christian Fellowship - at Murray - 6:00 PM
Nelson County - at North Hardin - 7:30 PM
Beechwood - at Notre Dame - 7:00 PM
Red Bird - at Oneida Baptist Institute - 7:00 PM
North Laurel - at Oneida Baptist Institute - 6:00 PM
Breckinridge County - at Owensboro - 7:30 PM
Betsy Layne - at Paintsville - 6:00 PM
Henry Clay - at Paul Laurence Dunbar - 7:30 PM
Bourbon County - at Pendleton County - 8:00 PM
Leslie County - at Perry County Central - 6:00 PM
Phelps - at Pike County Central - 6:00 PM
Floyd Central - at Pikeville - 7:00 PM
Knox Central - at Pineville - 5:30 PM
Presentation - at Portland Christian - 6:30 PM
Magoffin County - at Prestonsburg - 6:00 PM
Somerset - at Rockcastle County - 5:30 PM
East Carter - at Rowan County - 7:00 PM
Bracken County - at Scott - 7:30 PM
North Oldham - at Shelby County - 7:00 PM
Pikeville - at Shelby Valley - 6:00 PM
Bowling Green - at South Warren - 7:00 PM
Madison Central - at Tates Creek - 7:30 PM
Central Hardin - at Taylor County - 7:30 PM
Bethlehem - at Thomas Nelson - 7:30 PM
Hopkins County Central - at Todd County Central - 7:00 PM
Williamstown - at Trimble County - 7:00 PM
Sheldon Clark - at Tug Valley (Williamson), WV - 6:00 PM
Webster County - at University Heights - 7:00 PM
Seneca - at Waggener - 6:30 PM
Franklin-Simpson - at Warren Central - 5:30 PM
Iroquois - at Western - 6:00 PM
Scott County - at Western Hills - 7:00 PM
Powell County - at Wolfe County - 7:00 PM
Frankfort - at Woodford County - 7:30 PM
Friday, September 14, 2018
Bishop Brossart - vs.TBA
(at St. Henry)
- All "A" State Tournament
South Warren - vs.TBA
(at Siegel, TN)
- B2B Tournament
Cooper - vs.TBA
(at Highlands)
- Cake Classic
South Oldham - vs.TBA
(at Highlands)
- Cake Classic
Sacred Heart - vs.TBA
(at Las Vegas, NV)
- 2:00 PM Durango Fall Classic
Mercy - vs.TBA
(at Las Vegas, NV)
- Durango Fall Classic
Sacred Heart - vs.TBA
(at Las Vegas, NV)
- 1:00 PM Durango Fall Classic
Sacred Heart - vs.TBA
(at Las Vegas, NV)
- 3:00 PM Durango Fall Classic
Calvary Christian - at Augusta - 7:00 PM
Warren East - at Franklin-Simpson - 5:30 PM
Oneida Baptist Institute - at Jackson City - 6:00 PM
Lynn Camp - at June Buchanan - 6:30 PM
Frederick Fraize - at St. Francis - 7:30 PM
Paul Laurence Dunbar - at TBA -
Saturday, September 15, 2018
TBA - at LaRue County - Abraham Slam Jam
North Bullitt - vs.TBA
(at LaRue County)
- Abraham Slam Jam
North Bullitt - vs.TBA
(at LaRue County)
- Abraham Slam Jam
North Bullitt - vs.TBA
(at LaRue County)
- Abraham Slam Jam
TBA - at LaRue County - Abraham Slam Jam
Glasgow - vs.TBA
(at LaRue County)
- Abraham Slam Jam
North Bullitt - vs.TBA
(at LaRue County)
- Abraham Slam Jam
TBA - at LaRue County - Abraham Slam Jam
North Bullitt - vs.TBA
(at LaRue County)
- Abraham Slam Jam
Raceland - vs.TBA
(at St. Henry)
- All "A" State Tournament
Franklin County - vs.TBA
(at Anderson County)
- Anderson County Smash Tournament
South Warren - vs.TBA
(at Siegel, TN)
- B2B Tournament
East Ridge - vs.TBA
(at Floyd Central)
- Buffalo Wild Wings September Slam
Pike County Central - at Floyd Central - Buffalo Wild Wings September Slam
East Ridge - vs.TBA
(at Floyd Central)
- Buffalo Wild Wings September Slam
East Ridge - vs.TBA
(at Floyd Central)
- 6:00 PM Buffalo Wild Wings September Slam
South Oldham - vs.TBA
(at Highlands)
- Cake Classic
Cooper - vs.TBA
(at Highlands)
- Cake Classic
Henry Clay - vs.TBA
(at Miamisburg,OH)
- 9:00 AM Casstown Clash
George Rogers Clark - vs.TBA
(at Montgomery County)
- Dink Scott Memorial Tournament
Boyle County - at Montgomery County - 12:00 PM Dink Scott Memorial Tournament
Menifee County - vs.TBA
(at Montgomery County)
- Dink Scott Memorial Tournament
George Rogers Clark - vs.TBA
(at Montgomery County)
- Dink Scott Memorial Tournament
Madison Southern - at Montgomery County - 10:00 AM Dink Scott Memorial Tournament
Leslie County - at Montgomery County - 2:00 PM Dink Scott Memorial Tournament
George Rogers Clark - vs.TBA
(at Montgomery County)
- Dink Scott Memorial Tournament
George Rogers Clark - vs.TBA
(at Montgomery County)
- Dink Scott Memorial Tournament
Mercy - vs.TBA
(at Las Vegas, NV)
- Durango Fall Classic
Sacred Heart - vs.TBA
(at Las Vegas, NV)
- 10:00 AM Durango Fall Classic
Sacred Heart - vs.TBA
(at Las Vegas, NV)
- 1:00 PM Durango Fall Classic
Sacred Heart - vs.TBA
(at Las Vegas, NV)
- 9:00 AM Durango Fall Classic
Sacred Heart - vs.TBA
(at Las Vegas, NV)
- 12:00 PM Durango Fall Classic
TBA - at Carlisle County - Lady Comets Varsity Invitational
Webster County - vs.TBA
(at Carlisle County)
- Lady Comets Varsity Invitational
Hickman County - vs.TBA
(at Carlisle County)
- Lady Comets Varsity Invitational
Ludlow - vs.TBA
(at Lawrenceburg, IN)
- Lawrenceburg Invitational
Ludlow - vs.TBA
(at Lawrenceburg, IN)
- Lawrenceburg Invitational
Ludlow - vs.TBA
(at Lawrenceburg, IN)
- Lawrenceburg Invitational
Ludlow - vs.TBA
(at Lawrenceburg, IN)
- Lawrenceburg Invitational
Pulaski County - vs.TBA
(at Crossville, TN)
- Queen of the Mountain
Beth Haven - vs.TBA - 8:00 AM
Fairview - vs.Harrison County - 11:00 AM
Harrison County - at East Carter -
Fairview - at East Carter - 10:00 AM
Oneida Baptist Institute - at June Buchanan - 2:00 PM
Henderson County - at Paducah Tilghman -
Berea - at Williamsburg - 11:00 AM
Monday, September 17, 2018
Caverna - at Adair County - 5:30 PM
Clinton County - at Allen County-Scottsville - 5:30 PM
Harlan County - at Barbourville - 6:00 PM
Lawrence County - at Belfry - 6:00 PM
Anderson County - at Bourbon County - 8:00 PM
Ballard - at Bullitt Central - 7:30 PM
North Bullitt - at Bullitt East - 7:30 PM
Berea - at Burgin - 6:00 PM
Fulton County - at Carlisle County - 6:00 PM
Hart County - at Cumberland County - 5:00 PM
Trimble County - at Eminence - 5:30 PM
Ashland Blazer - at Fairview - 7:00 PM
Hickman County - at Fulton City - 6:00 PM
Hickman County - at Fulton City - 6:00 PM
Switzerland County (Vevay), IN - at Gallatin County - 6:30 PM
Franklin-Simpson - at Glasgow - 5:30 PM
Bishop Brossart - at Harrison County - 7:00 PM
Clay County - at Hazard - 5:30 PM
Frederick Douglass - at Henry Clay - 7:30 PM
Trigg County - at Hopkins County Central - 7:00 PM
Breathitt County - at Jackson City - 6:00 PM
Oneida Baptist Institute - at Jackson County - 5:30 PM
Perry County Central - at June Buchanan - 6:00 PM
Whitley County - at Knox Central - 5:30 PM
Betsy Layne - at Letcher County Central - 6:00 PM
St. Henry - at Ludlow - 7:00 PM
George Rogers Clark - at Madison Central - 7:00 PM
Robertson County - at Magoffin County - 7:00 PM
Taylor County - at Marion County - 7:30 PM
Crittenden County - at McLean County - 7:00 PM
Fleming County - at Menifee County - 7:00 PM
Pineville - at Middlesboro - 5:30 PM
LaRue County - at Nelson County - 7:30 PM
Breckinridge County - at Ohio County - 7:30 PM
Elizabethtown - at Oldham County - 7:30 PM
Meade County - at Owensboro - 7:00 PM
Jackson County - at Owsley County - 6:00 PM
Murray - at Paducah Tilghman - 6:00 PM
Lynn Camp - at Red Bird - 6:00 PM
Nicholas County - at Sayre - 7:00 PM
Kentucky Country Day - at Seneca - 6:30 PM
Prestonsburg - at Sheldon Clark - 6:00 PM
Boyd County - at South Point, OH - 7:00 PM
Augusta - at St. Patrick - 7:00 PM
Hancock County - at Tell City, IN - 7:00 PM
Bell County - at Williamsburg - 6:00 PM
Bellevue - at Williamstown - 7:00 PM
Tuesday, September 18, 2018
Ashland Blazer - vs.Huntington, WV -
Ashland Blazer - vs.Chesapeake, OH -
Owensboro - at Apollo - 7:00 PM
Atherton - at Ballard - 7:00 PM
Rowan County - at Bath County - 7:00 PM
Dixie Heights - at Beechwood - 7:00 PM
Lloyd Memorial - at Bellevue - 7:00 PM
Madison Central - at Berea - 5:30 PM
Greenup County - at Boyd County - 7:00 PM
Thomas Nelson - at Boyle County - 7:30 PM
Estill County - at Breathitt County - 6:00 PM
Hancock County - at Breckinridge County - 7:00 PM
Central - at Brown - 6:30 PM
Leslie County - at Buckhorn - 6:00 PM
Whitefield Academy - at Bullitt East - 7:00 PM
Garrard County - at Burgin - 5:00 PM
Frederick Fraize - at Butler County - 6:30 PM
Hopkins County Central - at Caldwell County - 7:00 PM
Grant County - at Carroll County - 7:30 PM
Hart County - at Caverna - 5:00 PM
John Hardin - at Central Hardin - 7:30 PM
Henderson County - at Christian County - 7:00 PM
Bishop Brossart - at Conner - 7:00 PM
Ryle - at Cooper - 7:00 PM
Eastern - at DuPont Manual - 7:00 PM
Anderson County - at East Jessamine - 6:00 PM
Johnson Central - at East Ridge - 6:00 PM
North Hardin - at Elizabethtown - 7:30 PM
Rossview (Clarksville), TN - at Fort Campbell - 7:00 PM
Beth Haven - at Fort Knox - 6:30 PM
Grayson County - at Glasgow - 5:30 PM
Bell County - at Harlan - 5:30 PM
Montgomery County - at Harrison County - 7:30 PM
Eminence - at Henry County - 5:30 PM
Fairview - at Holy Family - 7:00 PM
Doss - at Jeffersontown - 7:00 PM
Danville Christian - at Kentucky School f/t Deaf - 6:00 PM
Marion County - at LaRue County - 7:30 PM
Magoffin County - at Lawrence County - 6:00 PM
Powell County - at Lee County - 7:00 PM
Raceland - at Lewis County - 7:00 PM
Scott County - at Lexington Catholic - 7:30 PM
Todd County Central - at Logan County - 7:00 PM
Heritage Academy - at Ludlow - 7:30 PM
Franklin County - at Madison Southern - 7:00 PM
Oldham County - at Male - 7:30 PM
St. Patrick - at Mason County - 7:00 PM
Seneca - at Meade County - 7:00 PM
Morgan County - at Menifee County - 6:00 PM
West Jessamine - at Mercer County - 7:30 PM
Ballard Memorial - at Murray - 5:30 PM
Pendleton County - at Nicholas County - 7:00 PM
Clay County - at North Laurel - 5:30 PM
South Oldham - at North Oldham - 7:30 PM
Henry Clay - at Notre Dame - 7:30 PM
Gallatin County - at Owen County - 6:30 PM
Wolfe County - at Owsley County - 6:00 PM
Pike County Central - at Paintsville - 6:00 PM
Tates Creek - at Paul Laurence Dunbar - 7:30 PM
Shelby Valley - at Pikeville - 6:00 PM
Lynn Camp - at Pineville - 5:30 PM
Waggener - at Portland Christian - 6:30 PM
Floyd Central - at Prestonsburg - 6:00 PM
Bracken County - at Robertson County - 7:00 PM
Pulaski County - at Rockcastle County - 7:30 PM
Franklin-Simpson - at Russellville - 5:30 PM
Boone County - at Scott - 7:00 PM
Calvary Christian - at Silver Grove - 7:00 PM
Fern Creek - at Southern - 6:00 PM
Western - at Trimble County - 6:30 PM
Iroquois - at Valley - 6:30 PM
Simon Kenton - at Walton-Verona - 7:00 PM
Allen County-Scottsville - at Warren East - 5:30 PM
Bethlehem - at Washington County - 7:30 PM
Madisonville-North Hopkins - at Webster County - 7:00 PM
Frankfort - at Western Hills - 7:00 PM
Corbin - at Williamsburg - 5:00 PM
Lafayette - at Woodford County - 7:30 PM
Wednesday, September 19, 2018
Eminence - at Bethlehem - 7:30 PM
Sheldon Clark - at Betsy Layne - 6:00 PM
Bourbon County - at Bracken County - 8:00 PM
DuPont Manual - at Butler -
Frederick Fraize - at Cannelton, IN - 6:30 PM
Bullitt Central - at Fern Creek - 6:30 PM
Bath County - at George Rogers Clark - 7:00 PM
Eastern - at North Bullitt - 7:00 PM
Jackson City - at Perry County Central - 6:00 PM
Mason County - at Robertson County - 7:00 PM
Sayre - at Scott County - 7:00 PM
Augusta - at Silver Grove - 7:00 PM
Atherton - at Southern - 6:00 PM
Thomas Nelson - at Taylor County - 6:30 PM
Shawe Memorial (Madison), IN - at Trimble County - 7:30 PM
Carroll County - at Williamstown - 7:00 PM
Thursday, September 20, 2018
Oneida Baptist Institute - vs.Danville Christian - 8:00 PM
Glasgow - at Allen County-Scottsville - 5:30 PM
Meade County - at Apollo - 7:00 PM
Berea - at Barbourville - 6:00 PM
Walton-Verona - at Beechwood - 7:30 PM
Montgomery County - at Bourbon County - 7:30 PM
Scott County - at Bryan Station - 7:30 PM
Murray - at Calloway County - 6:00 PM
Scott - at Calvary Christian - 7:00 PM
Western - at Central - 6:00 PM
North Oldham - at Christian Academy-Louisville - 7:00 PM
Bell County - at Clay County - 5:30 PM
Highlands - at Conner - 7:00 PM
Campbell County - at Cooper - 7:00 PM
Bishop Brossart - at Dayton - 7:00 PM
Danville - at East Jessamine - 6:00 PM
Grundy, VA - at East Ridge - 6:00 PM
Grayson County - at Edmonson County - 5:00 PM
Lee County - at Estill County - 6:00 PM
Greenup County - at Fairview - 7:00 PM
Betsy Layne - at Floyd Central - 7:00 PM
Todd County Central - at Fort Campbell - 7:00 PM
Central Hardin - at Fort Knox - 7:30 PM
Union City, TN - at Fulton City - 6:00 PM
Carlisle County - at Fulton County - 6:00 PM
Carroll County - at Gallatin County - 7:30 PM
Williamstown - at Grant County - 7:00 PM
Hart County - at Green County - 5:00 PM
South Warren - at Greenwood - 7:00 PM
Mason County - at Harrison County - 8:00 PM
Buckhorn - at Hazard - 6:00 PM
Franklin County - at Henry County - 7:30 PM
Bellevue - at Holmes - 7:00 PM
Union County - at Hopkins County Central - 7:00 PM
Wolfe County - at Jackson City - 6:00 PM
Shelby Valley - at Jenkins - 6:00 PM
Thomas Nelson - at John Hardin - 7:30 PM
Oneida Baptist Institute - at Kentucky School f/t Deaf - 7:00 PM
Owsley County - at Knott County Central - 6:00 PM
Caverna - at LaRue County - 7:30 PM
Woodford County - at Lexington Christian - 7:00 PM
Lloyd Memorial - at Ludlow - 7:00 PM
Bardstown - at Marion County - 7:30 PM
Powell County - at Morgan County - 7:00 PM
Bethlehem - at North Hardin - 7:30 PM
Jeffersontown - at Oldham County - 6:30 PM
Eminence - at Owen County - 5:30 PM
Breckinridge County - at Owensboro Catholic - 7:00 PM
Pikeville - at Paintsville - 7:00 PM
Lexington Catholic - at Paul Laurence Dunbar - 7:30 PM
Bracken County - at Pendleton County - 7:00 PM
Hurley, VA - at Phelps - 6:00 PM
Belfry - at Piarist School - 6:00 PM
Magoffin County - at Pike County Central - 6:00 PM
Harlan County - at Pineville - 6:00 PM
Lawrence County - at Prestonsburg - 6:00 PM
Male - at Providence (Clarksville), IN - 7:00 PM
Southwestern - at Pulaski County - 7:30 PM
Russell - at Raceland - 7:00 PM
Casey County - at Rockcastle County - 5:30 PM
Fleming County - at Rowan County - 7:00 PM
Boone County - at Ryle - 7:00 PM
Henry Clay - at Sacred Heart - 7:00 PM
Valley - at Southern - 6:00 PM
Nicholas County - at St. Patrick - 7:00 PM
St. Francis - at Waggener - 6:30 PM
Bullitt East - at Washington County - 7:30 PM
McLean County - at Webster County - 7:00 PM
Frederick Douglass - at Western Hills - 7:00 PM
Walden - at Whitefield Academy - 7:00 PM
Lynn Camp - at Williamsburg - 6:00 PM
Friday, September 21, 2018
South Oldham - vs.TBA
(at Lafayette)
- Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
Trimble County - vs.TBA
(at Henry County)
- Henry County Varsity Tournament
South Warren - vs.TBA
(at Huntsville, AL)
- Ironman Volleyball Classic
Henderson County - vs.TBA
(at Paul Laurence Dunbar)
- Kentucky Challenge
Cooper - vs.TBA
(at Paul Laurence Dunbar)
- Kentucky Challenge
Beechwood - vs.TBA
(at Paul Laurence Dunbar)
- Kentucky Challenge
West Jessamine - vs.TBA
(at Paul Laurence Dunbar)
- Kentucky Challenge
Tates Creek - vs.TBA
(at Various Sites)
- 6:00 PM Kentucky Challenge
Brown - vs.TBA
(at Metcalfe County)
- MCHS Slam Fest
Western Hills - at Metcalfe County - MCHS Slam Fest
LaRue County - vs.TBA
(at Metcalfe County)
- Metcalfe County Slam Jam Tournament
Marion County - vs.TBA
(at Metcalfe County)
- Metcalfe County Slam Jam Tournament
Fleming County - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Rowan County - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
George Rogers Clark - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Atherton - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Boone County - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Corbin - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Thomas Nelson - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Montgomery County - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Frederick Douglass - vs.TBA
(at Lafayette)
- 5:00 PM Thoroughbred Smash
Fleming County - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Montgomery County - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
George Rogers Clark - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Ashland Blazer - vs.TBA -
Frederick Fraize - at Beth Haven - 7:00 PM
June Buchanan - at Oneida Baptist Institute - 6:00 PM
Menifee County - at Owsley County - 6:00 PM
Whitefield Academy - at St. Francis - 7:00 PM
Paul Laurence Dunbar - at TBA -
Saturday, September 22, 2018
South Oldham - vs.TBA
(at Lafayette)
- Bluegrass Invitational Volleyball Tournament
North Oldham - vs.TBA
(at Mother of Mercy (Cincinnati), OH)
- Cincinnati Fall Classic
Trimble County - vs.TBA
(at Henry County)
- Henry County Varsity Tournament
Bullitt Central - vs.TBA
(at Henry County)
- Henry County Varsity Tournament
TBA - at Johnson Central - 11:30 AM Hutch-McDonalds Mountain Slam
Powell County - vs.TBA
(at Johnson Central)
- Hutch-McDonalds Mountain Slam
Lawrence County - vs.TBA
(at Johnson Central)
- Hutch-McDonalds Mountain Slam
Powell County - vs.TBA
(at Johnson Central)
- Hutch-McDonalds Mountain Slam
TBA - at Johnson Central - 12:00 PM Hutch-McDonalds Mountain Slam
Powell County - vs.TBA
(at Johnson Central)
- Hutch-McDonalds Mountain Slam
TBA - at Johnson Central - 11:00 AM Hutch-McDonalds Mountain Slam
South Warren - vs.TBA
(at Huntsville, AL)
- Ironman Volleyball Classic
Meade County - vs.TBA
(at Various Sites)
- 12:30 PM JCPS Tournament
Meade County - vs.TBA
(at Various Sites)
- 8:00 AM JCPS Tournament
Meade County - vs.TBA
(at Various Sites)
- 11:00 AM JCPS Tournament
Meade County - vs.TBA
(at Various Sites)
- 10:00 AM JCPS Tournament
Red Bird - vs.TBA
(at Jackson City)
- 12:00 PM Jackson City Invitational
Menifee County - vs.TBA
(at Jackson City)
- Jackson City Invitational
TBA - at Jackson City - Jackson City Invitational
Portland Christian - at Portland Christian - KCAC Tournament
Beechwood - vs.TBA
(at Paul Laurence Dunbar)
- Kentucky Challenge
Henderson County - vs.TBA
(at Paul Laurence Dunbar)
- Kentucky Challenge
West Jessamine - vs.TBA
(at Paul Laurence Dunbar)
- Kentucky Challenge
Cooper - vs.TBA
(at Paul Laurence Dunbar)
- Kentucky Challenge
Tates Creek - vs.TBA
(at Various Sites)
- 9:00 AM Kentucky Challenge
Danville Christian - vs.TBA
(at Christian Fellowship)
- Kentucky Christian Athletic Conference
TBA - at Boyd County - Lady Lions Invitational
Fairview - vs.TBA
(at Boyd County)
- Lady Lions Invitational
Raceland - vs.TBA
(at Boyd County)
- Lady Lions Invitational
Bethlehem - at Seneca - 1:00 PM Lady Red Hawks Tournament
Brown - vs.TBA
(at Metcalfe County)
- MCHS Slam Fest
John Hardin - vs.TBA
(at Metcalfe County)
- 9:00 AM MCHS Slam Fest
Western Hills - at Metcalfe County - MCHS Slam Fest
LaRue County - vs.TBA
(at Metcalfe County)
- Metcalfe County Slam Jam Tournament
LaRue County - vs.TBA
(at Metcalfe County)
- Metcalfe County Slam Jam Tournament
Marion County - vs.TBA
(at Metcalfe County)
- Metcalfe County Slam Jam Tournament
Glasgow - vs.TBA
(at Metcalfe County)
- Metcalfe County Slam Jam Tournament
Atherton - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Fleming County - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Fleming County - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Thomas Nelson - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
George Rogers Clark - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Fleming County - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
George Rogers Clark - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Rowan County - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
George Rogers Clark - vs.TBA
(at Lafayette)
- Thoroughbred Smash
Ashland Blazer - vs.TBA -
Ashland Blazer - vs.TBA -
Mercy - at Mount Notre Dame (Cincinnati), OH - 12:00 PM
Assumption - at Sacred Heart - 5:00 PM
Sunday, September 23, 2018
North Oldham - vs.TBA
(at Mother of Mercy (Cincinnati), OH)
- Cincinnati Fall Classic
Monday, September 24, 2018
North Bullitt - at Ballard - 7:30 PM
Pineville - at Barbourville - 5:30 PM
Leslie County - at Breathitt County - 6:00 PM
Cumberland County - at Caverna - 5:00 PM
Whitefield Academy - at Christian Academy-Louisville - 7:00 PM
Shawnee - at DuPont Manual - 5:30 PM
Nicholas County - at East Jessamine - 7:00 PM
River View (Bradshaw), WV - at East Ridge - 6:00 PM
Wolfe County - at Estill County - 6:00 PM
Waggener - at Fern Creek - 6:00 PM
Sayre - at Franklin County - 7:00 PM
Muhlenberg County - at Franklin-Simpson - 6:00 PM
Hickman County - at Fulton County - 6:00 PM
Warren East - at Glasgow - 5:00 PM
Bourbon County - at Harrison County - 7:30 PM
Augusta - at Heritage Academy - 7:00 PM
Todd County Central - at Hopkins County Central - 7:00 PM
Central - at Jeffersontown - 7:00 PM
Williamsburg - at Jellico, TN - 6:00 PM
Southern - at Kentucky Country Day - 6:00 PM
Danville - at Kentucky School f/t Deaf - 6:30 PM
Harlan County - at Knox Central - 6:00 PM
Hart County - at LaRue County - 8:00 PM
Fulton City - at Lake County (Tiptonville), TN - 6:00 PM
Betsy Layne - at Lawrence County - 6:00 PM
Oneida Baptist Institute - at Lynn Camp - 6:00 PM
Boyle County - at Marion County - 7:30 PM
Murray - at Marshall County - 5:00 PM
Burgin - at McCreary Central - 6:00 PM
Hancock County - at Meade County - 8:30 PM
Holy Cross (Louisville) - at Mercy - 7:00 PM
Jackson City - at Morgan County - 6:00 PM
Bethlehem - at Nelson County - 7:30 PM
Williamstown - at Owen County - 7:00 PM
Magoffin County - at Paintsville - 6:00 PM
Clay County - at Perry County Central - 6:00 PM
Belfry - at Phelps - 6:00 PM
Owsley County - at Powell County - 7:00 PM
June Buchanan - at Prestonsburg - 6:00 PM
Wheelersburg, OH - at Raceland - 7:00 PM
Fairview - at Rose Hill Christian - 7:00 PM
Boyd County - at Russell - 7:00 PM
Edmonson County - at Russellville - 5:30 PM
Rockcastle County - at South Laurel - 5:30 PM
Eminence - at St. Francis - 6:00 PM
Walton-Verona - at Trimble County - 6:30 PM
Fort Campbell - at University Heights - 7:30 PM
Allen County-Scottsville - at Warren Central - 5:30 PM
Madison Southern - at West Jessamine - 7:30 PM
Tuesday, September 25, 2018
LaRue County - at Adair County - 7:00 PM
Monroe County - at Allen County-Scottsville - 5:30 PM
George Rogers Clark - at Anderson County - 7:00 PM
Brown - at Atherton - 6:30 PM
Thomas Nelson - at Bardstown - 7:30 PM
Williamsburg - at Bell County - 6:00 PM
Villa Madonna - at Bellevue - 7:00 PM
Fairview - at Boyd County - 7:00 PM
East Jessamine - at Boyle County - 6:00 PM
Harrison County - at Bracken County - 7:30 PM
Owsley County - at Breathitt County - 6:00 PM
Jeffersontown - at Butler -
Heritage Academy - at Calvary Christian - 7:00 PM
Elizabethtown - at Central Hardin - 7:30 PM
Conner - at Cooper - 7:00 PM
Rockcastle County - at Corbin - 5:30 PM
Frankfort - at Danville Christian - 6:00 PM
Apollo - at Daviess County - 7:00 PM
Pikeville - at East Ridge - 6:00 PM
Whitefield Academy - at Eminence - 7:00 PM
Morgan County - at Estill County - 6:00 PM
Mason County - at Fleming County - 7:00 PM
Hart County - at Fort Knox - 5:00 PM
Western Hills - at Franklin County - 7:30 PM
Humboldt, TN - at Fulton City - 6:00 PM
Hancock County - at Grayson County - 7:00 PM
Frederick Fraize - at Grayson County - 6:30 PM
Barbourville - at Harlan County - 6:00 PM
Daviess County - at Henderson County - 7:00 PM
Tates Creek - at Henry Clay - 7:30 PM
Gallatin County - at Henry County - 6:30 PM
Beechwood - at Holy Cross (Covington) - 7:30 PM
Crittenden County - at Hopkins County Central - 7:00 PM
Lynn Camp - at Jellico, TN - 6:00 PM
North Hardin - at John Hardin - 7:30 PM
Paul Laurence Dunbar - at Lafayette - 7:30 PM
Jackson City - at Leslie County - 6:00 PM
Pike County Central - at Letcher County Central - 6:00 PM
Dayton - at Ludlow - 7:30 PM
Madison Southern - at Madison Central - 5:30 PM
Floyd Central (Floyds Knobs), IN - at Male - 7:00 PM
Russell County - at Marion County - 8:00 PM
Ohio County - at McLean County - 7:30 PM
Breckinridge County - at Meade County - 8:30 PM
Johnson Central - at Menifee County - 6:00 PM
Burgin - at Mercer County - 6:00 PM
Glasgow - at Metcalfe County - 5:00 PM
Bath County - at Montgomery County - 7:30 PM
Fern Creek - at Moore - 6:00 PM
St. Mary - at Murray - 6:00 PM
Bishop Brossart - at Newport Central Catholic - 7:00 PM
Carlisle County - at Obion County (Troy), TN - 6:00 PM
North Oldham - at Oldham County - 7:30 PM
Lee County - at Oneida Baptist Institute - 6:00 PM
Carroll County - at Owen County - 7:30 PM
Owensboro Catholic - at Owensboro - 7:00 PM
Floyd Central - at Paintsville - 7:00 PM
Hazard - at Perry County Central - 6:00 PM
Tug Valley (Williamson), WV - at Phelps - 6:00 PM
Jackson County - at Pineville - 6:00 PM
Betsy Layne - at Prestonsburg - 6:00 PM
West Carter - at Raceland - 7:00 PM
Nicholas County - at Robertson County - 7:00 PM
Lawrence County - at Rose Hill Christian - 6:00 PM
Ashland Blazer - at Rowan County - 7:00 PM
Jenkins - at Shelby Valley - 6:00 PM
Magoffin County - at Sheldon Clark - 6:00 PM
Christian Academy-Louisville - at South Oldham - 7:30 PM
Doss - at Southern - 6:00 PM
Silver Grove - at St. Patrick - 7:00 PM
Russellville - at Todd County Central - 7:00 PM
Edmonson County - at Trinity (Whitesville) - 6:00 PM
Webster County - at Union County - 7:00 PM
Beth Haven - at Waggener - 6:30 PM
Pulaski County - at Wayne County - 7:30 PM
Fairdale - at Western - 6:00 PM
Walton-Verona - at Williamstown - 7:00 PM
Floyd Central - at Wolfe County - 6:00 PM
Frederick Douglass - at Woodford County - 7:30 PM
Wednesday, September 26, 2018
Powell County - at Bath County - 6:45 PM
Scott - at Beechwood - 7:00 PM
Frankfort - at Berea - 6:00 PM
Iroquois - at Fern Creek - 6:00 PM
Scott County - at Frederick Douglass -
Newport - at Gallatin County - 6:00 PM
Robertson County - at George Rogers Clark - 7:30 PM
Bullitt East - at Holy Cross (Louisville) - 7:00 PM
Piarist School - at June Buchanan - 6:00 PM
Bracken County - at Ludlow - 7:30 PM
Sacred Heart - at Mercy - 7:00 PM
Atherton - at North Bullitt - 7:00 PM
St. Patrick - at Sayre - 7:00 PM
Nelson County - at Thomas Nelson - 7:30 PM
Henry County - at Walton-Verona - 7:30 PM
Thursday, September 27, 2018
Raceland - at Ashland Blazer - 7:00 PM
Paintsville - at Betsy Layne - 6:00 PM
Conner - at Boone County - 7:00 PM
Nelson County - at Bullitt East - 7:30 PM
Anderson County - at Burgin - 6:00 PM
Todd County Central - at Butler County - 7:00 PM
Hickman County - at Carlisle County - 6:00 PM
Hickman County - at Carlisle County - 6:00 PM
Henry County - at Carroll County - 7:30 PM
Presentation - at Central - 7:00 PM
North Hardin - at Central Hardin - 7:30 PM
Fort Campbell - at Christian County - 7:30 PM
Murray - at Christian Fellowship - 6:00 PM
Newport Central Catholic - at Cooper - 7:30 PM
Southwestern - at Corbin - 6:00 PM
Union County - at Crittenden County - 7:00 PM
Danville Christian - at Danville - 6:00 PM
Hancock County - at Daviess County - 7:00 PM
Prestonsburg - at East Ridge - 6:00 PM
Hart County - at Edmonson County - 5:00 PM
Bethlehem - at Elizabethtown - 7:30 PM
Powell County - at Estill County - 7:00 PM
West Carter - at Fairview - 7:00 PM
Franklin County - at Frankfort - 7:00 PM
Tates Creek - at Frederick Douglass - 7:30 PM
Meade County - at Frederick Fraize - 7:00 PM
Eminence - at Gallatin County - 5:30 PM
Monroe County - at Glasgow - 5:30 PM
LaRue County - at Green County - 7:00 PM
Henderson County - at Greenwood - 7:00 PM
Campbell County - at Harrison County - 7:30 PM
Bryan Station - at Henry Clay - 7:30 PM
Mercy - at Jeffersontown - 7:00 PM
Fort Knox - at John Hardin - 7:30 PM
Ballard - at Kentucky Country Day - 6:30 PM
Beth Haven - at Kentucky School f/t Deaf - 6:30 PM
West Jessamine - at Lafayette - 7:30 PM
Jackson City - at Lee County - 6:00 PM
Knott County Central - at Leslie County - 6:00 PM
Floyd Central - at Letcher County Central - 7:00 PM
Woodford County - at Lexington Catholic - 7:30 PM
Scott County - at Madison Southern - 7:30 PM
Hopkins County Central - at Madisonville-North Hopkins - 7:00 PM
Shelby Valley - at Magoffin County - 6:00 PM
North Oldham - at Male - 7:30 PM
Augusta - at Mason County - 7:00 PM
East Jessamine - at Mercer County - 6:00 PM
George Rogers Clark - at Montgomery County - 7:00 PM
Webster County - at Muhlenberg County - 6:00 PM
Bracken County - at Nicholas County - 7:00 PM
Evangel Christian - at North Bullitt - 7:00 PM
Ohio County - at Owensboro - 7:30 PM
Berea - at Owsley County - 6:00 PM
Lexington Christian - at Paul Laurence Dunbar - 7:30 PM
Williamstown - at Pendleton County - 7:00 PM
Pike County Central - at Phelps - 6:00 PM
Lawrence County - at Piarist School - 6:00 PM
Bell County - at Pineville - 5:30 PM
South Oldham - at Pleasure Ridge Park - 8:00 PM
Lincoln County - at Pulaski County - 7:30 PM
Bourbon County - at Robertson County - 7:00 PM
North Laurel - at Rockcastle County - 5:30 PM
Boyd County - at Rowan County - 7:00 PM
Atherton - at Seneca - 7:00 PM
Belfry - at Shelby Valley - 6:00 PM
Johnson Central - at Sheldon Clark - 6:30 PM
Holy Family - at St. Patrick - 7:00 PM
South Warren - at Station Camp (Gallatin), TN - 7:00 PM
Campbellsville - at Thomas Nelson - 7:30 PM
Brown - at Trimble County - 7:00 PM
Fairdale - at Valley - 6:30 PM
Sacred Heart - at Waggener - 6:00 PM
Butler - at Western - 6:00 PM
Collins - at Western Hills - 7:00 PM
Harlan - at Williamsburg - 6:00 PM
Hazard - at Wolfe County - 6:00 PM
Friday, September 28, 2018
Henry Clay - vs.TBA
(at Chicago, IL)
- 5:00 PM Asics Challenge
Henry Clay - vs.TBA
(at Chicago, IL)
- 5:00 PM Asics Challenge
Fort Campbell - vs.TBA
(at Whitley County)
- First Priority Lady Colonel Volleyball Classic
Pineville - vs.TBA
(at Whitley County)
- First Priority Lady Colonel Volleyball Classic
Bell County - vs.TBA
(at Whitley County)
- First Priority Lady Colonel Volleyball Classic
Harlan - vs.TBA
(at Whitley County)
- 6:30 PM First Priority Lady Colonel Volleyball Classic
Rockcastle County - vs.TBA
(at Whitley County)
- First Priority Lady Colonel Volleyball Classic
Bullitt East - vs.TBA
(at Whitley County)
- First Priority Lady Colonel Volleyball Classic
Corbin - vs.TBA
(at Whitley County)
- First Priority Lady Colonel Volleyball Classic
East Ridge - vs.TBA
(at Whitley County)
- First Priority Lady Colonel Volleyball Classic
East Ridge - vs.TBA
(at Whitley County)
- First Priority Lady Colonel Volleyball Classic
Apollo - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Frederick Douglass - vs.TBA
(at OVVC)
- 6:00 PM JCIV Tournament
South Oldham - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Cooper - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Valley - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Central Hardin - vs.TBA
(at OVVC)
- 8:00 PM JCIV Tournament
DuPont Manual - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Central Hardin - vs.TBA
(at OVVC)
- 6:00 PM JCIV Tournament
Fern Creek - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Apollo - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Elizabethtown - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Henderson County - vs.TBA
(at Various Sites)
- JCPS Tournament
Oldham County - vs.TBA
(at McCracken County)
- 9:00 PM Quad State Tournament
Hickman County - vs.TBA
(at McCracken County)
- Quad State Tournament
Oldham County - vs.TBA
(at McCracken County)
- 8:00 PM Quad State Tournament
Hopkins County Central - vs.TBA
(at McCracken County)
- Quad State Tournament
Owensboro - vs.TBA
(at McCracken County)
- Quad State Tournament
Portland Christian - at Covington Latin - 6:30 PM
Calvary Christian - at Covington Latin - 6:30 PM
Saturday, September 29, 2018
Henry Clay - vs.TBA
(at Chicago, IL)
- 8:30 AM Asics Challenge
Berea - vs.TBA
(at Kentucky School for the Deaf)
- 10:00 AM Bluegrass Conference
Boyd County - vs.TBA
(at East Carter/West Carter)
- Carter County Crush
Western Hills - vs.West Carter
(at East Carter/West Carter)
- Carter County Crush
Raceland - vs.TBA
(at East Carter/West Carter)
- Carter County Crush
Breathitt County - vs.TBA
(at Perry County Central)
- East Kentucky Mountain Classic
Buckhorn - vs.June Buchanan
(at Perry County Central)
- 4:00 PM East Kentucky Mountain Classic
Buckhorn - vs.McCreary Central
(at Perry County Central)
- 2:00 PM East Kentucky Mountain Classic
Buckhorn - vs.Breathitt County
(at Perry County Central)
- 1:00 PM East Kentucky Mountain Classic
Breathitt County - vs.TBA
(at Perry County Central)
- East Kentucky Mountain Classic
Breathitt County - vs.TBA
(at Perry County Central)
- East Kentucky Mountain Classic
Buckhorn - at Perry County Central - 7:00 PM East Kentucky Mountain Classic
TBA - at Perry County Central - 8:00 AM East Kentucky Mountain Classic
Ludlow - vs.TBA
(at Harrison County)
- Fillie Fall Fling
Fleming County - vs.TBA
(at Harrison County)
- Fillie Fall Fling
Bracken County - vs.TBA
(at Harrison County)
- Fillie Fall Fling
Montgomery County - vs.TBA
(at Harrison County)
- Fillie Fall Fling
Ludlow - vs.TBA
(at Harrison County)
- Fillie Fall Fling
Fleming County - vs.TBA
(at Harrison County)
- Fillie Fall Fling
North Hardin - vs.TBA
(at Harrison County)
- 8:00 AM Fillie Fall Fling
Ludlow - vs.TBA
(at Harrison County)
- Fillie Fall Fling
TBA - at Harrison County - 9:00 AM Fillie Fall Fling
Montgomery County - vs.TBA
(at Harrison County)
- Fillie Fall Fling
Fleming County - vs.TBA
(at Harrison County)
- Fillie Fall Fling
Ludlow - vs.TBA
(at Harrison County)
- Fillie Fall Fling
Fleming County - vs.TBA
(at Harrison County)
- Fillie Fall Fling
Marion County - vs.TBA
(at Harrison County)
- Fillie Fall Fling
Ludlow - vs.TBA
(at Harrison County)
- Fillie Fall Fling
Fleming County - vs.TBA
(at Harrison County)
- Fillie Fall Fling
Harlan - vs.TBA
(at Whitley County)
- 8:30 AM First Priority Lady Colonel Volleyball Classic
Bullitt East - vs.TBA
(at Whitley County)
- First Priority Lady Colonel Volleyball Classic
East Ridge - vs.TBA
(at Whitley County)
- First Priority Lady Colonel Volleyball Classic
East Ridge - vs.TBA
(at Whitley County)
- First Priority Lady Colonel Volleyball Classic
Fort Campbell - vs.TBA
(at Whitley County)
- First Priority Lady Colonel Volleyball Classic
South Oldham - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Male - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Central Hardin - vs.TBA
(at OVVC)
- 11:00 AM JCIV Tournament
Cooper - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Apollo - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Valley - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Central Hardin - vs.TBA
(at OVVC)
- 9:00 AM JCIV Tournament
DuPont Manual - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Apollo - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Apollo - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Central Hardin - vs.TBA
(at OVVC)
- 1:00 PM JCIV Tournament
Henderson County - vs.TBA
(at Various Sites)
- JCPS Tournament
TBA - at Leslie County - Leslie Smash Bash
Wolfe County - vs.TBA
(at Leslie County)
- 10:00 AM Leslie Smash Bash
Harlan County - vs.TBA
(at Leslie County)
- Leslie Smash Bash
Oldham County - vs.TBA
(at McCracken County)
- 10:00 AM Quad State Tournament
Oldham County - vs.TBA
(at McCracken County)
- 11:00 AM Quad State Tournament
Hickman County - vs.TBA
(at McCracken County)
- Quad State Tournament
Crittenden County - vs.TBA
(at McCracken County)
- Quad State Tournament
Hopkins County Central - vs.TBA
(at McCracken County)
- Quad State Tournament
Oldham County - vs.TBA
(at McCracken County)
- 2:00 PM Quad State Tournament
Heritage Academy - vs.Portland Christian - 1:00 PM
Danville Christian - at Augusta - 5:00 PM
Portland Christian - at Calvary Christian - 2:00 PM
Heritage Academy - at Calvary Christian - 12:00 PM
Ursuline Academy (Cincinnati), OH - at Mercy - 1:30 PM
Danville Christian - at Silver Grove - 12:00 PM
Southwestern - at West Jessamine - 11:00 AM
Sunday, September 30, 2018
Male - vs.TBA
(at OVVC)
- JCIV Tournament
Monday, October 1, 2018
Bethlehem - at Bardstown - 7:30 PM
Ludlow - at Beechwood - 7:00 PM
Shawnee - at Beth Haven - 6:30 PM
St. Henry - at Bishop Brossart - 7:00 PM
Bellevue - at Bracken County - 7:00 PM
Morgan County - at Breathitt County - 6:00 PM
Hickman County - at Calloway County - 6:00 PM
Burgin - at Danville - 6:00 PM
Oldham County - at Eastern - 7:30 PM
Red Bird - at Estill County - 7:00 PM
Bath County - at Fairview - 7:00 PM
Kentucky Country Day - at Fern Creek - 6:00 PM
Paintsville - at Floyd Central - 7:00 PM
Muhlenberg County - at Fort Campbell - 7:30 PM
Ohio County - at Franklin-Simpson - 5:30 PM
Gallatin County - at Heritage Academy - 6:30 PM
Southern - at Iroquois - 6:00 PM
Lee County - at Jackson County - 5:30 PM
Magoffin County - at Johnson Central - 6:00 PM
Bell County - at Knox Central - 5:30 PM
Clay County - at Leslie County - 6:00 PM
Pulaski County - at Marion County - 7:30 PM
Robertson County - at Mason County - 7:00 PM
Hopkins County Central - at McLean County - 7:00 PM
Rockcastle County - at Mercer County - 5:30 PM
Harrison County - at Nicholas County - 7:00 PM
Frederick Fraize - at Ohio County - 6:30 PM
Carlisle County - at Paducah Tilghman - 6:00 PM
Augusta - at Pendleton County - 7:00 PM
Sheldon Clark - at Perry County Central - 6:00 PM
East Ridge - at Phelps - 6:00 PM
Belfry - at Pike County Central - 6:00 PM
DuPont Manual - at Pleasure Ridge Park -
Berea - at Sayre - 6:00 PM
Bullitt Central - at Seneca - 7:30 PM
Corbin - at South Laurel - 5:00 PM
Ballard - at South Oldham - 7:30 PM
Eminence - at Spencer County - 5:30 PM
Calvary Christian - at St. Patrick - 7:00 PM
Murray - at Trigg County - 5:30 PM
Brown - at Valley - 6:30 PM
Moore - at Whitefield Academy - 7:00 PM
Harlan County - at Williamsburg - 6:00 PM