2019 KY Volleyball
KHSAA/Riherds.com Scoreboard
This Season's Sports:
or
or
Current Scores and Schedules
Monday, August 19, 2019
Barbourville - at Bell County - 6:00 PM
Danville - at Berea - 8:00 PM
Moore - at Beth Haven - 6:30 PM
Warren Central - at Bowling Green - 7:00 PM
Scott - at Bracken County - 7:30 PM
Assumption - at Brown - 7:00 PM
Magoffin County - at Buckhorn - 6:00 PM
Mercy - at Christian Academy-Louisville - 7:00 PM
Jackson County - at Clay County - 6:00 PM
North Laurel - at Corbin - 5:30 PM
Barren County - at Cumberland County - 5:30 PM
Prestonsburg - at East Ridge - 6:00 PM
Allen County-Scottsville - at Edmonson County - 5:30 PM
Rose Hill Christian - at Fairview - 7:00 PM
South Oldham - at Fern Creek - 6:00 PM
Union City, TN - at Fulton City - 6:00 PM
Owensboro - at Grayson County - 5:30 PM
Portland, TN - at Greenwood - 7:00 PM
Evansville Central (Evansville), IN - at Hancock County - 5:30 PM
Glasgow - at Hart County - 5:00 PM
Sayre - at Henry Clay - 7:00 PM
Trimble County - at Henry County - 6:00 PM
University Heights - at Hopkins County Central - 7:30 PM
Perry County Central - at Jackson City - 6:00 PM
McCreary Central - at Jellico, TN - 5:30 PM
Raceland - at Lawrence County - 7:00 PM
St. Henry - at Ludlow - 6:30 PM
Nicholas County - at Mason County - 7:00 PM
Corydon Central (Corydon), IN - at Meade County - 7:30 PM
Bath County - at Montgomery County - 7:00 PM
DuPont Manual - at North Bullitt - 7:00 PM
LaRue County - at North Hardin - 7:30 PM
Fort Campbell - at Northwest (Clarksville), TN - 6:00 PM
Breckinridge County - at Ohio County - 7:30 PM
Pineville - at Oneida Baptist Institute - 6:00 PM
Betsy Layne - at Paintsville - 6:00 PM
Shelby Valley - at Pike County Central - 6:00 PM
Augusta - at Robertson County - 7:00 PM
Butler County - at Russellville - 7:30 PM
Metcalfe County - at Russellville - 5:30 PM
Russell County - at Taylor County - 7:00 PM
Calvary Christian - at Villa Madonna - 7:00 PM
Elliott County - at West Carter - 7:00 PM
Seneca - at Whitefield Academy - 7:00 PM
Estill County - at Wolfe County - 6:00 PM
Tuesday, August 20, 2019
George Rogers Clark - at Bath County - 7:30 PM
Martin County - at Belfry - 6:00 PM
Thomas Nelson - at Bethlehem - 7:30 PM
Pike County Central - at Betsy Layne - 6:00 PM
Dixie Heights - at Boone County - 7:30 PM
Frederick Douglass - at Bourbon County - 7:30 PM
Berea - at Burgin - 6:00 PM
Trimble County - at Carroll County - 5:30 PM
Barren County - at Caverna - 5:30 PM
Livingston Academy (Livingston), TN - at Clinton County - 5:00 PM
North Oldham - at Collins - 7:30 PM
Wayne County - at Corbin - 5:30 PM
Rockcastle County - at Danville - 7:30 PM
Southern - at Fairdale - 6:00 PM
Letcher County Central - at Floyd Central - 6:00 PM
Danville Christian - at Frankfort - 7:00 PM
East Jessamine - at Franklin County - 8:00 PM
Somerset - at Garrard County - 5:30 PM
Edmonson County - at Glasgow - 5:30 PM
Bracken County - at Grant County - 7:30 PM
Meade County - at Hancock County - 7:30 PM
Bell County - at Harlan - 6:00 PM
Villa Madonna - at Harrison County - 7:00 PM
Apollo - at Henderson County - 7:30 PM
Waggener - at Jeffersontown - 6:00 PM
East Ridge - at Jenkins - 6:00 PM
Campbellsville - at LaRue County - 7:30 PM
Fulton City - at Lake County (Tiptonville), TN - 6:00 PM
Western Hills - at Madison Southern - 5:30 PM
Daviess County - at Madisonville-North Hopkins - 7:00 PM
Paintsville - at Magoffin County - 6:00 PM
Cumberland County - at McCreary Central - 5:30 PM
Hart County - at Monroe County - 5:30 PM
Trinity (Whitesville) - at Muhlenberg County - 6:00 PM
Crittenden County - at Murray - 6:00 PM
Holmes - at Newport Central Catholic - 7:00 PM
Mercy - at Notre Dame - 7:30 PM
Grayson County - at Ohio County - 7:30 PM
Lloyd Memorial - at Owen County - 6:00 PM
Ryle - at Paul Laurence Dunbar - 7:00 PM
Nicholas County - at Pendleton County - 7:00 PM
Clay County - at Perry County Central - 6:00 PM
Shelby Valley - at Phelps - 6:00 PM
Buckhorn - at Pineville - 6:00 PM
Evangel Christian - at Portland Christian - 6:30 PM
South Warren - at Portland, TN - 6:00 PM
June Buchanan - at Prestonsburg - 6:00 PM
Taylor County - at Pulaski County - 7:00 PM
Russell - at Raceland - 7:00 PM
Logan County - at Russellville - 6:00 PM
Lafayette - at Scott County - 7:30 PM
Whitefield Academy - at Spencer County - 7:30 PM
Robertson County - at St. Patrick - 7:00 PM
West Jessamine - at Tates Creek - 7:30 PM
Butler - at Valley - 6:30 PM
Warren Central - at Warren East - 7:00 PM
Fairview - at West Carter - 7:00 PM
Moore - at Western - 6:00 PM
Marion County - at Woodford County - 7:30 PM
Wednesday, August 21, 2019
East Jessamine - at Anderson County - 6:00 PM
Ludlow - at Dixie Heights - 7:00 PM
Washington County - at Elizabethtown - 7:00 PM
Central Hardin - at Fort Knox - 7:30 PM
Lexington Christian - at Franklin County - 7:30 PM
Menifee County - at Jackson City - 6:00 PM
Dayton - at Newport Central Catholic - 7:00 PM
Assumption - at Presentation - 7:00 PM
Mercy - at Providence (Clarksville), IN - 7:00 PM
Lewis County - at Rowan County - 7:00 PM
Notre Dame - at Sacred Heart - 7:30 PM
Montgomery County - at St. Patrick - 7:00 PM
Shelby County - at Trimble County - 5:30 PM
Thursday, August 22, 2019
Villa Madonna - vs.TBA
(at Ludlow)
- Ludlow Classic
TBA - at Ludlow - 7:00 PM Ludlow Classic
TBA - at Ludlow - 5:00 PM Ludlow Classic
Woodford County - at Anderson County - 7:30 PM
Oneida Baptist Institute - at Bell County - 6:00 PM
Powell County - at Berea - 7:00 PM
Simon Kenton - at Boone County - 7:00 PM
Greenwood - at Bowling Green - 7:00 PM
Knott County Central - at Breathitt County - 6:00 PM
Bullitt East - at Breckinridge County - 7:00 PM
Lee County - at Buckhorn - 6:00 PM
Campbellsville - at Casey County - 7:30 PM
Bardstown - at Central Hardin - 7:30 PM
Notre Dame - at Cooper - 7:00 PM
Madisonville-North Hopkins - at Crittenden County - 7:00 PM
TBA - at Danville Christian - 7:00 PM
Bath County - at East Carter - 7:00 PM
Pike County Central - at East Ridge - 6:00 PM
Boyd County - at Fairview - 7:00 PM
St. Patrick - at Fleming County - 7:00 PM
Martin County - at Floyd Central - 6:00 PM
Danville - at Frankfort - 7:00 PM
Hancock County - at Frederick Fraize - 5:30 PM
St. Mary - at Fulton City - 6:00 PM
Rockcastle County - at Garrard County - 5:30 PM
Montgomery County - at George Rogers Clark - 7:30 PM
Franklin-Simpson - at Glasgow - 5:30 PM
Edmonson County - at Grayson County - 5:00 PM
Fort Knox - at Hart County - 5:00 PM
Owen County - at Henry County -
Fern Creek - at Iroquois - 6:00 PM
Beth Haven - at Iroquois - 6:00 PM
Magoffin County - at Johnson Central - 6:00 PM
Taylor County - at LaRue County - 7:00 PM
Clay County - at Leslie County - 6:00 PM
Harrison County - at Lexington Catholic - 7:30 PM
Frederick Douglass - at Madison Central - 7:30 PM
Bryan Station - at Madison Southern - 7:30 PM
Paul Laurence Dunbar - at Male - 7:30 PM
Spencer County - at Marion County - 7:30 PM
Burgin - at Model - 6:00 PM
Estill County - at Morgan County - 6:00 PM
Trigg County - at Murray - 6:00 PM
Bracken County - at Nicholas County - 7:30 PM
Henry Clay - at North Oldham - 7:30 PM
Daviess County - at Ohio County - 7:30 PM
Prestonsburg - at Paintsville - 6:00 PM
Robertson County - at Pendleton County - 7:00 PM
Betsy Layne - at Pikeville - 6:00 PM
Harlan - at Pineville - 5:30 PM
Valley - at Portland Christian - 6:30 PM
Ashland Blazer - at Raceland - 7:00 PM
Mason County - at Ripley-Union-Lewis-Huntington (Ripley), OH - 6:00 PM
Barren County - at Russellville - 5:30 PM
Newport Central Catholic - at Ryle - 7:30 PM
Dixie Heights - at Scott - 7:30 PM
Belfry - at Shelby Valley - 6:00 PM
Warren Central - at South Warren - 7:00 PM
St. Francis - at Southern - 6:00 PM
Eastern - at Tates Creek - 7:30 PM
Kentucky Country Day - at Thomas Nelson - 7:30 PM
Fort Campbell - at Todd County Central - 7:00 PM
Western - at Waggener - 6:00 PM
Green County - at Washington County - 8:00 PM
Russell - at West Carter - 7:00 PM
Jackson County - at Whitley County - 6:00 PM
Bell County - at Williamsburg - 6:00 PM
Friday, August 23, 2019
Frederick Douglass - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Central Hardin - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
North Bullitt - vs.TBA
(at Apollo)
- 6:00 PM Apollo Summer Slam
TBA - at Apollo - 5:00 PM Apollo Summer Slam
Trinity (Whitesville) - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Allen County-Scottsville - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Madisonville-North Hopkins - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Taylor County - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Hancock County - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Taylor County - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Central Hardin - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
North Bullitt - vs.TBA
(at Apollo)
- 8:00 PM Apollo Summer Slam
North Hardin - vs.TBA
(at Boyle County)
- Boyle County Invitational
Woodford County - vs.TBA
(at Boyle County)
- Boyle County Invitational
Kentucky School f/t Deaf - vs.Tennessee School for the Deaf (Knoxville), TN
(at Kentucky School for the Deaf)
- 3:30 PM KSD Pre-Spike Out Tournament
Kentucky School f/t Deaf - vs.Georgia School for the Deaf (Cave Spring), GA
(at Kentucky School for the Deaf)
- KSD Pre-Spike Out Tournament
Tates Creek - vs.TBA
(at Knoxville, TN)
- Showdown at the Sunsphere
Sacred Heart - vs.TBA
(at Knoxville, TN)
- Showdown at the Sunsphere
Franklin-Simpson - at Clinton County - 6:00 PM
Scott County - at Great Crossing - 5:30 PM
Corbin - at Harlan County - 5:30 PM
Magoffin County - at June Buchanan - 6:00 PM
Jackson City - at Oneida Baptist Institute - 6:00 PM
Saturday, August 24, 2019
Danville Christian - vs.TBA - 12th Region
Burgin - vs.Somerset - 1:00 PM 12th Region
Washington County - vs.TBA - 12th Region
Fairview - vs.TBA - 16th Region
West Carter - vs.TBA - 16th Region
Raceland - vs.TBA - 16th Region
Clinton County - vs.Cumberland County
(at Metcalfe County)
- 10:00 AM 4th Region
Kentucky School f/t Deaf - vs.Ohio School for the Deaf (Columbus), OH
(at Kentucky School for the Deaf)
- 5th Annual Kentucky Spike-Out Classic
TBA - at Apollo - 9:00 AM Apollo Summer Slam
North Bullitt - vs.TBA
(at Apollo)
- 11:00 AM Apollo Summer Slam
Taylor County - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Trinity (Whitesville) - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Allen County-Scottsville - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
North Bullitt - vs.TBA
(at Apollo)
- 10:00 AM Apollo Summer Slam
Central Hardin - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Madisonville-North Hopkins - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Taylor County - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Central Hardin - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Hancock County - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
Central Hardin - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
North Bullitt - vs.TBA
(at Apollo)
- 9:00 AM Apollo Summer Slam
Taylor County - vs.TBA
(at Apollo)
- Apollo Summer Slam
St. Patrick - vs.TBA
(at Augusta)
- Augusta Invitational Tournament
St. Patrick - vs.TBA
(at Augusta)
- Augusta Invitational Tournament
Robertson County - vs.St. Patrick
(at Augusta)
- 3:15 PM Augusta Invitational Tournament
Robertson County - vs.Newport
(at Augusta)
- 10:15 AM Augusta Invitational Tournament
St. Patrick - vs.TBA
(at Augusta)
- Augusta Invitational Tournament
Powell County - vs.TBA
(at Berea)
- Berea Lady Pirates Invitational
Powell County - vs.TBA
(at Berea)
- Berea Lady Pirates Invitational
Powell County - vs.TBA
(at Berea)
- Berea Lady Pirates Invitational
Woodford County - vs.TBA
(at Boyle County)
- Boyle County Invitational
Woodford County - vs.TBA
(at Boyle County)
- Boyle County Invitational
Woodford County - vs.TBA
(at Boyle County)
- Boyle County Invitational
Woodford County - vs.TBA
(at Boyle County)
- Boyle County Invitational
Hopkins County Central - vs.TBA
(at Livingston Central)
- Cardinal Classic
Betsy Layne - vs.TBA
(at Pikeville/UPike/Pike Central)
- 12:00 PM Champions of the Mountains Classic
Rowan County - vs.TBA
(at Pikeville/UPike/Pike Central)
- Champions of the Mountains Classic
Franklin County - vs.TBA
(at Pikeville/UPike/Pike Central)
- Champions of the Mountains Classic
Pike County Central - vs.Pikeville
(at Pikeville/UPike/Pike Central)
- Champions of the Mountains Classic
Belfry - vs.TBA
(at Pikeville/UPike/Pike Central)
- Champions of the Mountains Classic
Martin County - vs.TBA
(at Pikeville/UPike/Pike Central)
- Champions of the Mountains Classic
Phelps - vs.TBA
(at Pikeville/UPike/Pike Central)
- 10:00 AM Champions of the Mountains Classic
Mason County - vs.TBA
(at Bracken County)
- Glacier Invitational
Lee County - vs.TBA
(at Bracken County)
- 9:00 AM Glacier Invitational
TBA - at Bracken County - Glacier Invitational
Mason County - vs.TBA
(at Bracken County)
- Glacier Invitational
Harrison County - vs.TBA
(at Bracken County)
- 9:00 AM Glacier Invitational
Mason County - vs.TBA
(at Bracken County)
- Glacier Invitational
Montgomery County - vs.TBA
(at Bracken County)
- Glacier Invitational
Kentucky School f/t Deaf - vs.Michigan School for the Deaf (Flint), MI
(at Kentucky School for the Deaf)
- KSD Pre-Spike Out Tournament
TBA - at Ludlow - Ludlow Classic
Villa Madonna - vs.TBA
(at Ludlow)
- Ludlow Classic
TBA - at Ludlow - Ludlow Classic
TBA - at Ludlow - Ludlow Classic
Perry County Central - vs.TBA
(at McCreary Central)
- 9:00 AM McCreary Central Invitational
Buckhorn - vs.TBA
(at McCreary Central)
- McCreary Central Invitational
TBA - at McCreary Central - McCreary Central Invitational
East Jessamine - vs.TBA
(at McCreary Central)
- McCreary Central Invitational
Barren County - vs.TBA
(at McCreary Central)
- McCreary Central Invitational
Sacred Heart - vs.TBA
(at Knoxville, TN)
- Showdown at the Sunsphere
Tates Creek - vs.TBA
(at Knoxville, TN)
- Showdown at the Sunsphere
George Rogers Clark - vs.TBA
(at Wolfe County)
- Swift Silver Mine DIG for the Gold
George Rogers Clark - vs.TBA
(at Wolfe County)
- Swift Silver Mine DIG for the Gold
Johnson Central - vs.TBA
(at Wolfe County)
- Swift Silver Mine DIG for the Gold
George Rogers Clark - vs.TBA
(at Wolfe County)
- Swift Silver Mine DIG for the Gold
Johnson Central - vs.TBA
(at Wolfe County)
- Swift Silver Mine DIG for the Gold
George Rogers Clark - vs.TBA
(at Wolfe County)
- Swift Silver Mine DIG for the Gold
Johnson Central - vs.TBA
(at Wolfe County)
- Swift Silver Mine DIG for the Gold
George Rogers Clark - vs.TBA
(at Wolfe County)
- Swift Silver Mine DIG for the Gold
Estill County - vs.TBA -
Scott - vs.Oak Hills (Cincinnati), OH - 2:00 PM
Jackson City - vs.TBA -
Robertson County - at Augusta - 12:45 PM
Assumption - at Cathedral (Indianapolis), IN - 7:00 PM
Scott - at Kings (Kings Mill), OH - 12:00 PM
Lawrence County - at Lewis County - 1:00 PM
Lawrence County - at Lewis County - 11:00 AM
Pineville - at Red Bird - 2:00 PM