2021 KY Volleyball
KHSAA/Riherds.com Scoreboard
This Season's Sports:
or
or
or
Current Scores and Schedules
Monday, October 18, 2021
McCracken County 3 vs.St. Mary
(at Community Christian)
0 2nd District
(25-15, 25-10, 25-9)
Daviess County 3 vs.Apollo
(at Owensboro Catholic)
0 9th District
(25-12, 25-21, 27-25)
Breckinridge County 3 vs. Cloverport 0 11th District
(25-5, 25-5, 25-11)
Trinity (Whitesville) 3 vs.Butler County
(at Edmonson County)
0 12th District
(25-13, 25-16, 25-7)
Allen County-Scottsville 3 at Glasgow 0 15th District
(25-19, 25-14, 25-17)
Clinton County 3 at Cumberland County 0 16th District
(28-10, 25-15, 25-22)
Taylor County 3 vs.Adair County
(at Campbellsville)
0 20th District
(25-11, 25-18, 25-11)
Doss 3 at Western 0 22nd District
(25-11, 25-19, 25-10)
Assumption 3 at Male 1 26th District
(22-25, 25-21, 25-15, 25-13)
Male 3 vs. Brown 0 26th District
(25-7, 25-8, 25-8)
Sacred Heart 3 vs.Highlands Latin
(at Seneca)
0 27th District
(25-5, 25-6, 25-11)
Christian Academy-Louisville 3 vs. Kentucky Country Day 0 28th District
(25-16, 25-18, 25-19)
Oldham County 3 vs. South Oldham 1 29th District
(25-20, 19-25, 25-18, 25-22)
Simon Kenton 3 vs. Grant County 0 32nd District
(25-10, 25-13, 25-15)
Boone County 1 vs.Heritage Academy
(at Cooper)
0 33rd District
Notre Dame 3 vs.Holmes
(at Beechwood)
0 35th District
(25-8, 25-10, 25-8)
Bellevue 3 vs.Dayton
(at Highlands)
1 36th District
(25-22, 19-25, 25-22, 27-25)
Campbell County 3 vs. Bishop Brossart 0 37th District
(25-17, 25-13, 26-24)
Lafayette 3 vs.Lexington Christian
(at Tates Creek)
0 43rd District
(25-21, 25-6, 25-19)
Madison Central 3 at Model 0 44th District
(25-5, 25-7, 25-8)
Garrard County 3 vs.Danville
(at Ky. School for the Deaf)
1 45th District
(25-19, 25-18, 25-22, 16-25)
West Jessamine 3 vs.Burgin
(at Mercer County)
0 46th District
(25-4, 25-5, 25-3)
Rockcastle County 3 vs.Casey County
(at Pulaski County)
0 47th District
(25-11, 25-13, 25-17)
Wayne County 3 at McCreary Central 0 48th District
(25-7, 25-13, 25-13)
Corbin 3 vs.Williamsburg
(at Whitley County)
0 50th District
(25-9, 25-14, 25-16)
Pineville 3 vs. Lynn Camp 0 51st District
(26-24, 25-19, 25-21)
Bell County 3 vs.Middlesboro
(at Harlan)
0 52nd District
(25-5, 25-15, 25-14)
Harlan County 3 at Harlan 0 52nd District
(25-9, 25-18, 25-20)
Leslie County 3 vs.Buckhorn
(at Perry County Central)
0 54th District
(25-16, 25-6, 25-6)
Powell County 3 vs.Owsley County
(at Lee County)
0 56th District
(25-12, 25-21, 25-20)
Pikeville 3 vs.Jenkins
(at Shelby Valley)
0 59th District
(25-7, 25-12, 25-7)
Fleming County 3 vs. Bath County 0 61st District
(25-17, 25-13, 25-17)
Rowan County 3 vs.Menifee County
(at Fleming County)
0 61st District
(25-1, 25-5, 25-4)
East Carter 3 at Elliott County 0 62nd District
(25-6, 25-10, 25-9)
West Carter 3 vs.Morgan County
(at Elliott County)
0 62nd District
(25-4, 25-10, 25-7)
Boyd County 3 vs. Rose Hill Christian 0 64th District
(25-16, 25-17, 25-10)
Carlisle County - at Fulton County - 5:00 PM 1st District
Hickman County - vs.Fulton City
(at Fulton County)
- 7:30 PM 1st District
Paducah Tilghman - vs.Community Christian (Paducah)
(at Community Christian)
- 7:00 PM 2nd District
Marshall County - at Murray - 5:30 PM 4th District
Christian Fellowship - vs.Calloway County
(at Murray)
- 7:30 PM 4th District
Caldwell County - vs.Hopkins County Central
(at Madisonville-North Hopkins)
- 6:00 PM 7th District
Muhlenberg County - at McLean County - 6:00 PM 10th District
Meade County - vs.Hancock County
(at Breckinridge County)
- 7:30 PM 11th District
Grayson County - at Edmonson County - 7:30 PM 12th District
Logan County - vs.Russellville
(at Todd County Central)
- 6:00 PM 13th District
Franklin-Simpson - at Todd County Central - 8:00 PM 13th District
Warren East - vs.Warren Central
(at Greenwood)
- 6:00 PM 14th District
Barren County - vs.Monroe County
(at Glasgow)
- 7:00 PM 15th District
Russell County - vs.Metcalfe County
(at Cumberland County)
- 7:00 PM 16th District
North Hardin - vs.Fort Knox
(at Central Hardin)
- 6:30 PM 17th District
Caverna - at Green County - 5:00 PM 18th District
Hart County - vs.LaRue County
(at Green County)
- 7:00 PM 18th District
Beth Haven - vs.Valley
(at Fairdale)
- 5:00 PM 21st District
TBA - vs.Holy Cross (Louisville)
(at Fairdale)
- 7:00 PM 21st District
Bullitt Central - vs.Southern
(at Moore)
- 6:00 PM 23rd District
North Bullitt - at Moore - 8:00 PM 23rd District
TBA - vs.Mercy
(at Jeffersontown)
- 8:30 AM 24th District
Fern Creek - at Jeffersontown - 4:30 PM 24th District
Bullitt East - vs.Whitefield Academy
(at Jeffersontown)
- 6:30 PM 24th District
Atherton - at Seneca - 7:30 PM 27th District
Eastern - vs.Ballard
(at Christian Academy-Louisville)
- 7:00 PM 28th District
Shelby County - at Anderson County - 7:00 PM 30th District
Henry County - vs.Gallatin County
(at Owen County)
- 6:00 PM 31st District
Trimble County - vs.Carroll County
(at Owen County)
- 7:30 PM 31st District
Williamstown - vs.Walton-Verona
(at Simon Kenton)
- 8:00 PM 32nd District
Lloyd Memorial - vs.Ludlow
(at St. Henry)
- 6:00 PM 34th District
Holy Cross (Covington) - at Beechwood - 7:30 PM 35th District
Newport Central Catholic - vs.Newport
(at Highlands)
- 8:00 PM 36th District
Calvary Christian - vs.Scott
(at Campbell County)
- 7:00 PM 37th District
Frankfort - vs.Frankfort Christian
(at Great Crossing)
- 6:00 PM 41st District
Sayre - at Henry Clay - 6:00 PM 42nd District
Madison Southern - vs.Berea
(at Model)
- 7:30 PM 44th District
East Jessamine - at Mercer County - 8:30 PM 46th District
Somerset - at Pulaski County - 8:00 PM 47th District
South Laurel - at Whitley County - 8:00 PM 50th District
Knox Central - vs.Barbourville
(at Pineville)
- 8:00 PM 51st District
Hazard - at Perry County Central - 7:30 PM 54th District
Johnson Central - at Martin County - 6:00 PM 57th District
Paintsville - vs.Magoffin County
(at Martin County)
- 8:00 PM 57th District
East Ridge - at Shelby Valley - 7:30 PM 59th District
Lewis County - at Russell - 6:00 PM 63rd District
Fairview - vs.Ashland Blazer
(at Boyd County)
- 8:00 PM 64th District
Tuesday, October 19, 2021
TBA - vs.TBA
(at Fulton County)
- 6:00 PM 1st District
Championship
McCracken County - vs.TBA
(at Community Christian)
- 6:00 PM 2nd District
Championship
Graves County - at Mayfield - 5:30 PM 3rd District
TBA - vs.Ballard Memorial
(at Mayfield)
- 7:30 PM 3rd District
Championship
TBA - vs.TBA
(at Murray)
- 6:00 PM 4th District
Championship
Livingston Central - at Trigg County - 5:30 PM 5th District
TBA - vs.Crittenden County
(at Trigg County)
- 7:30 PM 5th District
Championship
Webster County - vs.Union County
(at Henderson County)
- 5:30 PM 6th District
TBA - at Henderson County - 7:00 PM 6th District
Championship
TBA - at Madisonville-North Hopkins - 6:00 PM 7th District
Championship
University Heights - vs.Fort Campbell
(at Christian County)
- 5:30 PM 8th District
Hopkinsville - at Christian County - 6:30 PM 8th District
Owensboro - at Owensboro Catholic - 6:00 PM 9th District
TBA - vs.Ohio County
(at McLean County)
- 6:00 PM 10th District
Championship
Trinity (Whitesville) - vs.TBA
(at Edmonson County)
- 6:00 PM 12th District
Championship
TBA - vs.TBA
(at Todd County Central)
- 6:00 PM 13th District
Championship
TBA - vs.Bowling Green
(at Greenwood)
- 6:00 PM 14th District
Allen County-Scottsville - vs.TBA
(at Glasgow)
- 6:00 PM 15th District
Championship
Clinton County - vs.TBA
(at Cumberland County)
- 6:00 PM 16th District
Championship
TBA - at Central Hardin - 6:00 PM 17th District
Elizabethtown - vs.John Hardin
(at Central Hardin)
- 8:00 PM 17th District
TBA - vs.TBA
(at Green County)
- 6:00 PM 18th District
Championship
Bardstown - vs.Washington County
(at Bethlehem)
- 6:00 PM 19th District
TBA - at Bethlehem - 6:00 PM 19th District
Nelson County - vs.Thomas Nelson
(at Bethlehem)
- 8:00 PM 19th District
Marion County - at Campbellsville - 6:30 PM 20th District
Pleasure Ridge Park - at Fairdale - 5:30 PM 21st District
Butler - vs.Iroquois
(at Western)
- 5:00 PM 22nd District
TBA - vs.Doss
(at Western)
- 6:00 PM 22nd District
Championship
TBA - vs.TBA
(at Jeffersontown)
- 7:00 PM 24th District
Championship
St. Francis - at Central - 5:00 PM 25th District
Portland Christian - vs.Shawnee
(at Central)
- 7:00 PM 25th District
North Oldham - at Oldham County - 6:00 PM 29th District
Championship
TBA - vs.Woodford County
(at Anderson County)
- 6:00 PM 30th District
Collins - vs.Spencer County
(at Anderson County)
- 8:00 PM 30th District
Eminence - vs.TBA
(at Owen County)
- 6:00 PM 31st District
TBA - at Owen County - 7:30 PM 31st District
Conner - at Cooper - 6:00 PM 33rd District
Boone County - vs.Ryle
(at Cooper)
- 8:00 PM 33rd District
Dixie Heights - vs.Villa Madonna
(at St. Henry)
- 5:00 PM 34th District
TBA - at St. Henry - 7:30 PM 34th District
TBA - at Highlands - 7:00 PM 36th District
Harrison County - at Robertson County - 6:00 PM 38th District
Pendleton County - vs.Nicholas County
(at Robertson County)
- 7:45 PM 38th District
Mason County - at Bracken County - 5:00 PM 39th District
Augusta - vs.St. Patrick
(at Bracken County)
- 7:00 PM 39th District
Bourbon County - vs.George Rogers Clark
(at Montgomery County)
- 6:00 PM 40th District
Franklin County - vs.Western Hills
(at Great Crossing)
- 6:00 PM 41st District
TBA - at Great Crossing - 8:30 PM 41st District
Bryan Station - vs.Scott County
(at Henry Clay)
- 6:00 PM 42nd District
TBA - vs.Frederick Douglass
(at Henry Clay)
- 8:00 PM 42nd District
Lexington Catholic - at Tates Creek - 5:30 PM 43rd District
Lafayette - vs.Paul Laurence Dunbar
(at Tates Creek)
- 8:00 PM 43rd District
Madison Central - vs.TBA
(at Model)
- 6:30 PM 44th District
Championship
Lincoln County - vs.Danville Christian
(at Ky. School for the Deaf)
- 5:30 PM 45th District
TBA - vs.Boyle County
(at Ky. School for the Deaf)
- 7:00 PM 45th District
West Jessamine - vs.TBA
(at Mercer County)
- 6:30 PM 46th District
Championship
Rockcastle County - vs.TBA
(at Pulaski County)
- 7:00 PM 47th District
Championship
TBA - vs.Southwestern
(at McCreary Central)
- 7:00 PM 48th District
Championship
Corbin - vs.TBA
(at Whitley County)
- 6:00 PM 50th District
Championship
TBA - at Pineville - 7:00 PM 51st District
Championship
Bell County - vs.Harlan County
(at Harlan)
- 6:00 PM 52nd District
Championship
Letcher County Central - vs.June Buchanan
(at Knott County Central)
- 5:30 PM 53rd District
TBA - at Knott County Central - 7:30 PM 53rd District
Championship
Leslie County - vs.TBA
(at Perry County Central)
- 6:00 PM 54th District
Championship
Wolfe County - vs.Jackson City
(at Breathitt County)
- 6:00 PM 55th District
Estill County - at Lee County - 6:00 PM 56th District
TBA - vs.TBA
(at Martin County)
- 6:00 PM 57th District
Championship
Lawrence County - at Floyd Central - 6:00 PM 58th District
Phelps - at Pike County Central - 7:00 PM 60th District
Rowan County - vs.TBA
(at Fleming County)
- 7:00 PM 61st District
Championship
East Carter - vs.West Carter
(at Elliott County)
- 6:00 PM 62nd District
Championship
Raceland - vs.Greenup County
(at Russell)
- 6:00 PM 63rd District